Peter Simon Kultúra

PREHĽAD na tento víkend: Aké zaujímavé podujatia sa uskutočnia v Rožňave a okolí?

Pripravili sme pre vás výber podujatí, ktoré sa počas tohto víkendu budú konať v Rožňave a okolí.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD na tento víkend: Aké zaujímavé podujatia sa uskutočnia v Rožňave a okolí?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Grófka bez kaštieľa – výstava v betliarskom múzeu

28. február – 3. marec 2019 od 9:00 hod., Kaštieľ Betliar
Pracovníci múzea v Betliari si pre nadšencov histórie pripravili výstavu pod názvom Grófka bez kaštieľa – Elizabeth Olgyay Andrássy a jej pozostalosť.

4. pohľady z južného Borsodu

28. február – 1. marec 2019 o 9:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu s názvom 4 pohľady z južného Borsodu, ktorej vernisáž sa uskutočnila 7. februára 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Kino Apollo

28. február 2019 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Snowden – životopisný/thri­ller/dráma – Edward Snowden zmenil súčasný svet ako máloktorý človek. Strhujúci príbeh, ktorý viedol až k najväčšej špionážnej kauze modernej doby.Jeho meno pozná každý. Edward Snowden nechal za sebou pokojný rodinný život a vzornú kariéru v tajných službách a stal sa štvancom na úteku. Je muž, ktorý odhalil šokujúce praktiky amerických tajných služieb, hrdinský whistleblower, alebo zradca, ktorý si zaslúži najtvrdší trest? Klasik americkej angažovanej kinematografie Oliver Stone skúma profesijné rodinné zázemie človeka, ktorý ukázal svetu, že sme stále sledovaní. A že vojna proti teroru poslúžila ako zámienka k bezprecedentnému vpádu moci do súkromia. Ide tu vážne ešte o zachovanie demokracie? Snowdenova odpoveď je mrazivo jasná. Edward Snowden zmenil súčasný svet ako máloktorý človek.

Znovuzrodené pamiatky II.

28. február – 3. marec 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, si pre všetkých záujemcov prichystalo ďalšiu zaujímavú výstavu s názvom Znovuzrodené pamiatky II.

Študentský ples 2019

2. marec 2019 od 19:00 hod., Mestský úrad, Rožňava
Podujatie organizuje Rožňavský mládežnícky parlament v spolupráci s Centrom voľného času a mestom Rožňava. V našom meste sa Študentský ples teší čoraz väčšiemu záujmu. Toho dôkazom je aj 14. ročník, ktorý sa uskutoční 2. marca 2019 s oficiálnym začiatkom o 19:00 hod. v spoločenskej sále Mestského úradu.

III. RETRO bál v Gemerskej Hôrke

2. marec 2019 od 20:00 hod., Kultúrny dom, Gemerská Hôrka
Hôrka s.r.o. – Gemerská Hôrka a Obec Gemerská Hôrka Vás pozýva na III. RETRO BÁL, usporiadaný 2. marca 2019 o 20:00 hodine v Kultúrnom dome v Gemerskej Hôrke. Do tanca hrá skupina CAPPUCCHINO PARTYZENEKAR.

Na fašiangovú nôtu relaxovali aj v Smižanoch na Spiši. Pozrite si VIDEO!

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie