Správy

Prednosta Okresného úradu z Rožňave zatiaľ nezvolený: TOTO spravil minister pred rokovaním

Vláda Igora Matoviča (OĽANO) už vymenila takmer všetkých prednostov okresných úradov. Pôvodné vedenie zostalo už iba v dvoch zo 72 úradov, a to v Rožňave a Senici.

Ilustračný obrázok k článku Prednosta Okresného úradu z Rožňave zatiaľ nezvolený: TOTO spravil minister pred rokovaním
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minulý týždeň mala vláda na základe predloženého materiálu rokovať o menovaní Evy Valentíkovej do úradu v Rožňave.

Predmetný bod z programu však stiahli.

„Bezprostredne pred začiatkom rokovania vlády sa vyskytli okolnosti, ktoré sa týkali menovania do funkcie prednostky Okresného úradu v Rožňave, na základe ktorých sa minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rozhodol tento bod z rokovania stiahnuť a podrobne vzniknutú situáciu a s ňou spojené skutočnosti preveriť,“ poznamenala Petra Friese z tlačového odboru MV SR.

Návrh kandidáta na prednostu Okresného úradu v Senici bude podľa ministerstva predložený v čo najkratšom termíne.

Prvých 57 novovymenovaných prednostov nominovalo do funkcie hnutie OĽANO. Vzišli z prvotných návrhov kandidátov, ktorých mohla verejnosť hodnotiť na špeciálnom webe. Šéf rezortu Mikulec v júli deklaroval, že žiaden z nových prednostov okresných úradov nie je prilepený k svojej stoličke a ak nastane pochybnosť v jeho výkone, nebude problém ho nahradiť.

V auguste spustilo MV SR výberové konania na 15 neobsadených postov prednostov okresných úradov. Úspešných uchádzačov vláda v uplynulých mesiacoch postupne menovala do funkcií.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie