Peter Simon Správy

Pravá sviatočná atmosféra v Rožňave: Prvé FOTO z Vianočných trhov v meste!

Pouličné trhy, ktoré sa tešia veľkej obľube v predvianočnom období, sú tu. Počas troch dní si budeme môcť nakúpiť vianočné darčeky a poriadne sa zabaviť.

Ilustračný obrázok k článku Pravá sviatočná atmosféra v Rožňave: Prvé FOTO z Vianočných trhov v meste!
64
Galéria

Na trhoch, ako už tradične, si nájde každý to svoje. Tovar ponúkne niekoľko desiatok stánkov, ktoré budú rozložené po celom rožňavskom námestí.

Od remeselníckych výrobkov až po medovníky či chutné varené víno, ktoré určite zahreje. Tešiť sa môžete na tú pravú vianočnú atmosféru. V jednom z najväčších kulinárskych stánkov nechýba ani príprava a ochutnávka zabíjačkových špecialít.

Vianočné trhy sa uskutočňujú v dňoch 4. – 5. a 6. decembra 2019 na Námestí baníkov v Rožňave s predajnou dobou v prvý deň od 12:00 hod. do 20:00 hod. Na ďalší deň už od 8:00 hod. rána do 20:00 hod. a v posledný deň konajúceho sa podujatia to bude od 8:00 hod do 18:00 hod.

Oficiálne otvorenie trhov prebehlo v stredu, 4. decembra 2019 od 16:00 hod. na pripravenom pódiu na Námestí baníkov a okrem príhovoru primátora mesta Michala Domika nechýbalo ani vystúpenie žiakov zo základnej umeleckej školy v Rožňave, ktorí predviedli fantastické výkony. Program následne pokračoval koncertom piesní s vianočnou tematikou – JANKO KULICH & KOLEGIUM si KOLEDUJÚ.

Pri radnici si môžete zakúpiť napríklad primátorský grog. Výťažok z neho poputuje na vianočnú večeru pre ľudí bez domova.

„Tieto trhy sú tradíciou pre naše mesto a je veľmi dôležité, aby sme si najkrajšie sviatky v roku aj takto pripomenuli. Dnes trochu prituhlo, je chladnejšie, no ani to neodradilo návštevníkov a sú tu v hojnom počte. Prichystaný je kultúrny program, zabíjačka, stánkov je dosť, tak sa ľudia majú na čo tešiť,“ povedal pre náš web primátor mesta Michal Domik.

Okrem toho sa primátor prostredníctvom nášho spravodajského portálu prihovára a želá krásne sviatky všetkým obyvateľom mesta „Všetkým Rožňavčanom by som touto cestou chcel zaželať to, aby sa nám darilo, okrem toho samozrejme aj zdravie, šťastie a pokojné prežitie sviatkov v kruhu svojich rodín, no jedným z mojich najväčších želaní je to, a by som apeloval aj na politikov, aby aspoň v tento sviatočný čas neriešili žiadne kauzy, aby sa v spoločnosti neobjavovala nenávisť, aby sme mohli pokojne prežiť tieto krásne sviatky,“ hovorí Domik.

Všetkých Rožňavčanov by chcel pozvať aj na zajtrajšie vítanie Mikuláša. „Toto podujatie bude v Rožňave veľkolepé. Čaká nás krásny program. Ja by som poprosil aj dospelých, aby svoje ratolesti nechali žiť v týchto myšlienkach a oni im to vrátia rozžiarenými očami. Toto je náš odkaz na zajtrajší deň a každý je srdečne vítaný, budem rád, ak zaplníme námestie,“ dodal na záver primátor Rožňavy.

Štvrtok – 5. december 2019

  • 9.00 – 12.00 Mikuláš deťom v školách a školských zariadeniach
  • 17.00 – Mikuláš a PiPi – vtipná komická rozprávka na mikulášsku tému s Mestským divadlom Actores
  • 18.30 – Gospelový koncert ACRV BAND
  • Zabíjačka – príprava a ochutnávka zabíjačkových špecialít
  • Primátorský grog

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Obrazom: Pravá sviatočná atmosféra v Rožňave (Vianočné trhy 2019)
64
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie