Peter Simon Správy

Práce na rožňavskom klzisku idú do finále: Čo sa na mieste deje? FOTO

Práce na klzisku sa blížia do finálnej fázy. Už onedlho sa bude pracovať na poslednej vrstve betonáže. Ten však musí dosť dlho schnúť.

Ilustračný obrázok k článku Práce na rožňavskom klzisku idú do finále: Čo sa na mieste deje? FOTO
7
Galéria

Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už desiatky rokov. Okrem korčuľovania pre verejnosť ponúka tiež možnosť prenajímania ľadovej plochy pre menšie skupiny záujemcov, školy či pre hokejové tréningy. Už v minulosti sa však vyskytli technické problémy, ktoré ohrozovali jeho otvorenie. Teraz sa však všetko zmení. Na rožňavskom zimnom štadióne prebieha rekonštrukcia. Práce sú v plnom prúde.

Nový betónový podklad pre ľadovú plochu vrátane nových rúrok chladenia a zánovné mantinely pribudnú na zimnom štadióne v Rožňave v rámci prvej etapy jeho rekonštrukcie.

Ako pre náš web uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava Mikuláš Gregor, 21. novembra sa v rámci tejto rekonštrukcie bude na na plochu odlievať posledná, vrchná vrstva betónu. „Momentálne sa ukladajú a viažu oceľove siete (kari rohože). Chladiace rúrky sú už poukladané aj pozvárané, odskúšané a odtlakované, sú v poriadku a firma, ktorá vykonáva rekonštrukciu, bude už zalievať tieto rúrky poslednou vrstvou betónu. Betón má však určitú dobu schnutia, čo záleží aj od počasia, no rátame tam 20 až 28 dní,“ uvádza pre náš web Mikuláš Gregor.

Ako doplnil, v samotnom závere sa budú ukladať aj nové mantinely. „Tam je postup taký, že sa plocha zaleje betónom a v priebehu schnutia príde firma, ktorá v tom čase namontuje aj mantinely a pred ostrým spustením chladenia sa ešte namaľujú na betón čiary,“ povedal Mikuláš Gregor.

Víziou je obdarovať Rožňavčanov kvalitnou ľadovou plochou ešte pred sviatkami, no presný termín otvorenia klziska a ani to, či sa to podarí ešte tento rok, Gregor definitívne nepotrvrdil. „K termínu sa záväzne nemôžem vyjadriť, avšak dúfam a verím, že by otvorenie klziska mohlo byť teoreticky aj pred Vianocami. No to, že kedy budeme môcť spustiť chladenie musí odklepnúť firma, ktorá tieto práce realizuje,“ dodal na záver pre náš web Gregor.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Prebieha rekonštrukcia zimáku v Rožňave
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie