Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Peter Simon Správy

Pozrite si zasneženú Silickú ľadnicu a jej okolie, FOTO a VIDEO

Len niekoľko kilometrov od Rožňavy a úplne iná krajinka. Všade navôkol ticho, sneh a mráz. Pozrite si, ako to momentálne vyzerá v Silickej ľadnici a jej okolí.

Ilustračný obrázok k článku Pozrite si zasneženú Silickú ľadnicu a jej okolie, FOTO a VIDEO
16
Galéria

Aj keď v uplynulé dni na väčšine nášho územia padlo trošku snehu, počas dňa sa už topí. Mrazivé počasie však pokračuje aj v týchto dňoch. Len nedávno sme vám na našom webe priniesli článok Vysoké Tatry zo Silice? FOTKY, ktoré stoja za povšimnutie! Tentoraz sme sa s foťákom vybrali ku prírodnému skvostu, Silickej ľadnici, ktorá je zahalená snehom. Zábery nájdete v našej galérii.

Ak sa z Rožňavy vyberiete do niekoľko pár kilometrov vzdialenej obce , presnejšie na Silicu a priľahlého okolia, ktorá sa nachádza priamo v srdci Slovenského krasu, budete svedkami krásnej zimy. Pri pohľade na zamrznuté, zasnežené stromy, cestu i okolie sa vám rázom zlepší nálada.

Silická ľadnica je najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete, nachádza sa v nadmorskej výške 503 metrov nad morom a vytvoril ju podzemný tok Čierneho potoka, ktorý následne ústi aj do priestorov Gombaseckej jaskyne.

Ľadnica vznikla prepadnutím stropu staršieho podzemného dómu asi pred 2000 rokmi. Je voľne prístupná a pri jej návšteve sa môžete pokochať aj inými prírodnými úkazmi. Národná prírodná pamiatka je tiež od roku 1995 súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pozrite si Silickú ľadnicu na videu.

Zdroj: YouTube.com
Obrazom: Zasnežená Silická ľadnica
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk