Radka Deckerová Správy

Poľovníci sa starajú o lesnú zver aj v zime. Bez prikrmovania by bolo zvierat menej

Poľovníci v súčasnosti prikrmujú lesnú zver, aby ju zachovali v optimálnej početnosti. Kŕmi sa dovtedy, kým zvieratá trpia nedostatkom potravy, teda kým je veľa snehu.

Ilustračný obrázok k článku Poľovníci sa starajú o lesnú zver aj v zime. Bez prikrmovania by bolo zvierat menej
Foto: Radka Deckerová

Podľa poľovníkov treba zdôrazniť, že ide len o prikrmovanie a zver si v prvom rade musí nájsť potravu sama. Tomu zodpovedajú aj množstvá potravy, ktoré jej v kŕmnych zariadeniach ponúkajú.

Prikrmovanie chráni mladé stromčeky

„Bez prikrmovania by lesná zver neprežila v takej početnosti. Prikrmovanie zároveň slúži na minimalizáciu škôd spôsobených zverou na mladých lesných porastoch ohryzom a lúpaním,“ objasnil hospodár poľ.združenia Jablonov nad Turňou Ján Breuer.

Lesné menu

Členovia Občianskeho poľovníckeho združenia už do 1.11.2012 pra­videlne venujú zvýšenú starostlivosť prikrmovaniu poľovnej zveri kvalitným objemovým a jadrovým krmivom (siláže, senáže, seno a obilné zlomky), ktoré každý týždeň doplňajú, aby sa udržala kondícia a dobrý zdravotný stav poľovnej zveri. Zároveň do revíru vyvážajú aj kamennú soľ, aby zver mala zabezpečený aj prísun minerálií.

„Keďže združenie má zabezpečené dostatočné množstvo krmiva, bude zabezpečovať pravidelný rozvoz do termínu, kým bude trvať veľká zima, resp. minimálne do konca marca 2013“, dodal na záver Breuer.

Lesníci sa starajú o lesnú zver aj v zime
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie