Polícia v Košickom kraji počas jarných prázdnin? TOTO oznámili muži zákona!

Polícia počas jarných prázdnin v Košickom kraji očakáva zvýšenú intenzitu cestnej premávky. Posilní preto dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou premávky na hlavných cestných ťahoch a ostatných cestách.

Ilustračný obrázok k článku Polícia v Košickom kraji počas jarných prázdnin? TOTO oznámili muži zákona!
Zdroj: Dnes24.sk

„Cieľom opatrení je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a najmä eliminovať počet dopravných nehôd s následkami na životoch a zdraví,“ uviedla v pondelok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Policajti sa zamerajú na kontrolu dodržiavania predpisov všetkými účastníkmi cestnej premávky. Zámerom opatrení je aj ochrana účastníkov cestnej premávky, ktorí na cestách dodržiavajú dané pravidlá.

Prax podľa slov polície ukazuje, že aj takéto kontroly a viac policajtov na cestách majú vplyv na vodičov. „Je všeobecne známe, že keď vodič vidí na ceste policajta, zníži rýchlosť. Treba si však uvedomiť veľmi dôležitú vec, že nielen polícia je zodpovedná za znižovanie nehodovosti, ale každý účastník môže prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách svojim zodpovedným prístupom a dodržiavaním pravidiel cestnej premávky,“ dodala Mésarová. Pripomenula, že na premávku vplývajú i poveternostné podmienky.

Polícia apeluje na vodičov, aby sa na cestách správali zodpovedne, prispôsobili rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. „Je potrebné sa plne venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,“ dodala hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR