Krimi

Polícia o tragickej nehode v Dobšinej: Vinník zatiaľ neznámy, FOTO z miesta

Tragická dopravná nehoda v okrese Rožňava zatiaľ nemá vinníka. Polícia vyšetruje, kto šoféroval.

Ilustračný obrázok k článku Polícia o tragickej nehode v Dobšinej: Vinník zatiaľ neznámy, FOTO z miesta
5
Galéria

Ako informovala v policajnej správe košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v pondelok (22.7.) v noci sa počet usmrtených osôb pri dopravných nehodách v rožňavskom okrese navýšil o ďalšie číslo. Vyhasnutý život však nie je iba obyčajným číslom v štatistike. Je to príbuzný, ktorý bude niekomu doma chýbať. Človek, ktorý mal toho možno ešte veľa pred sebou.

Podľa slov hovorkyne polície, partia 3 mladíkov, 21-ročný Jaroslav, 18-ročný Marek a 13-ročný Milan sa dnes presúvali po meste Dobšiná (okr. Rožňava) v osobnom motorovom vozidle zn. Škoda Felícia.

„Vodič, ktorý toto vozidlo viedol, pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky narazil prednou časťou vozidla do pred jedným z rodinných domov odstaveného osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia Combi. S rozseknutou pneumatikou však ďalej pokračoval v jazde, po niekoľkých metroch zišiel z cesty, a časťou vozidla narazil do stĺpu elektrického vedenia. Žiaľ, jedna z osôb, 18-ročný miestny Marek, sediaci na doposiaľ nezistenom mieste vo vozidle, utrpel zranenia, ktorým bezprostredne po nehode podľahol,“ informuje o okolnostiach nehody hovorkyňa košickej polície, Lenka Ivanová.

Ako v zápätí doplnila, Jaroslav utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali iba jednorazové ošetrenie a Milan sa nezranil. „21-ročný Jaroslav z Dobšinej bol podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov, ktorej výsledok bol pozitívny, a to 0,45 mg/l alkoholu v dychu (0,94 promile). To, či alkohol požil nebohý Marek, bude zisťované pri pitve. Celková predbežná škoda bola vyčíslená na viac ako 8 300 eur,“ uviedla Ivanová.

Na záver doplnila, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia však bude vyšetrovať aj to, kto z mladíkov vozidlo šoféroval, keďže po príchode na miesto udalosti sa vo vozidle už nikto nenachádzal a navyše, ani 21-ročný Jaroslav ani 18-ročný nebohý Marek ešte autoškolu nenavštevovali,“ dodala hovorkyňa košickej polície.

Obrazom: Tragická nehoda v Dobšinej
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie