Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Krimi

Polícia o tragickej nehode bratov z nášho okresu: Čo sa stalo? FOTO

Polícia informovala, čo sa v osudnú sobotu stalo. Jeden z bratov, vodič auta žiaľ nehodu neprežil.

Ilustračný obrázok k článku Polícia o tragickej nehode bratov z nášho okresu: Čo sa stalo? FOTO
Zdroj: Policajný zbor SR

Polícia začala v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, ktorá sa stala v sobotu (22.9.) podvečer medzi obcami Turňa nad Bodvou a Drienovec v okrese Košice-okolie, trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví.

Ako v nedeľu informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, ku kolízii, pri ktorej prišiel o život mladík, došlo o 17:22 hod.

„Podľa doterajších zistení 19-ročný vodič z okresu Rožňava riadil svoje osobné motorové vozidlo značky Seat Ibiza po ceste prvej triedy číslo I/16 v smere od obce Turňa nad Bodvou na obec Drienovec, pričom na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim autobusom,“ priblížila s tým, že vodič osobného auta utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom.

„Jeho spolujazdec sa zranil ťažko. Ľahké zranenie utrpela jedna cestujúca v autobuse,“ doplnila.

Mésarová ďalej uviedla, že u vodiča autobusu požitie alkoholu nezistili, v prípade nebohého mladíka tak urobia pri pitve. Celkovú škodu spôsobenú pri dopravnej nehode vyčíslili na 7500 eur. „Polícia udalosť zadokumentovala za prítomnosti znalca z odboru dopravy. Bližšie okolnosti, ako aj presná príčina tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ poznamenala. Spomenula, že počas dokumentovania nehody až do 22:50 hod. dopravu na ceste riadili policajti a autá odkláňali cez vedľajšie odstavné parkovisko.

Zdroj: TASR