Krimi

Polícia o čelnej zrážke pri Rožňave: Zranilo sa 5 ľudí, zasahoval vrtulník

Päť zranených si v piatok (15. 5.) vyžiadala dopravná nehoda v okrese Rožňava, pri ktorej sa čelne zrazili dve osobné autá.

Ilustračný obrázok k článku Polícia o čelnej zrážke pri Rožňave: Zranilo sa 5 ľudí, zasahoval vrtulník
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

Podľa doterajších zistení 26-ročný vodič s vozidlom zn. Nissan Terrano krátko pred 8:30 hod v smere od Rožňavy do Košíc z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismernej časti vozovky, kde sa zrazil s vozidlom zn. Škoda Octavia.

Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Podľa predbežnej lekárskej správy vodič nissanu a jeho 59-ročný spolujazdec utrpeli zranenia s dobou liečenia desať dní.

Vodič (31) škody a jeden jeho spolujazdec (22) mali zranenia, ktoré si vyžiadajú dobu liečenia viac ako 42 dní. Ďalší ich 55-ročný spolujazdec utrpel tak vážne zranenia, že ho letecky transportovali do košickej nemocnice.

Dychová skúška u vodičov prítomnosť alkoholu nepreukázala. Policajti počas dokumentovania nehody úsek cesty na nevyhnutne potrebný čas uzavreli.

„Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody i miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla Ivanová.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie