Peter Klimant Krimi

Policajti v akcii priamo na ceste: Muži prevážali drogy, nastal však policajný zásah!

Policajný zásah priamo na ceste. Príslušníci PPÚ a kriminálnej polície zastavili auto značky Renault Scenic. Nasledovala osobná prehliadka a prehliadka tohto vozidla. Polícia informovala, že muži zákona našli látku, ktorá podľa predbežných výsledkov expertízy je pervitín!

Ilustračný obrázok k článku Policajti v akcii priamo na ceste: Muži prevážali drogy, nastal však policajný zásah!
Zdroj: Policajný zbor SR

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, Štefana (37) a Jána (42) z Tornale.

„Obvinený Štefan si od augusta až do 6. októbra, na rôznych miestach v okrese Lučenec v pravidelných intervaloch, minimálne trikrát týždenne, kupoval za účelom vlastnej potreby a ďalšej distribúcie od viacerých nestotožnených osôb drogy. Drogy sám, alebo spoločne s nestotožnenými osobami, a od presne nezistenej doby, po predchádzajúcej vzájomnej dohode aj s obvineným Jánom, prevážali do Tornale. Časť drogy užili pre vlastnú potrebu a časť Štefan postupne odpredával konzumentom v okrese Revúca, minimálne za 75 eur za gram,“ uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Tá zároveň dodala, že v utorok v presne nezistenom čase, po dohode s Jánom (42) si na parkovisku medzi obcou Ožďany v okrese Rimavská Sobota a obcou Pinciná v okrese Lučenec, kúpili drogy od nestotožnenej osoby a ukryté v interiéri auta značky Renault Scenic ich prevážali do Tornale.

„Vozidlo na tento účel zabezpečil Ján a súčasne viedol vozidlo ako vodič, pričom ich okolo 18.40 hodine zastavili policajti z PPÚ a kriminálnej polície. Pri osobnej prehliadke a prehliadke vozidla našli látku, ktorú zaistili a zaslali na expertízne skúmanie. Podľa predbežných výsledkov expertízy ide o pervitín s hmotnosťou 11,95 gramu, čo predstavuje minimálne 220 jednorazových dávok. Súčasne polícia vykonala aj dve domové prehliadky, pri ktorých zaistili predmety súvisiace s páchaním tejto trestnej činnosti,“ povedala Faltániová.

Oboch mužov umiestnil vyšetrovateľ do policajnej cely a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Pozrite si zábery z policajnej akcie!
13
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR

Rýchle správy

Najčítanejšie