Podujatie v rožňavskej knižnici: Stretnutie s autorom kníh Jozefom Kaščákom

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v rámci projektu Tajomstvá v literatúre uskutoční stretnutie s autorom kníh Živá reklama a Farby života Jozefom Kaščákom.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Podujatie v rožňavskej knižnici: Stretnutie s autorom kníh Jozefom Kaščákom
Zdroj: Gemerská knižnica

Podujatie, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a ktorý je hlavným partnerom projektu sa uskutoční v stredu, 25.4.2018 o 10:00 hod. v priestoroch knižnice na ul. Lipová č.3.

Ako infromovala Tatiana Bachňáková z knižnice, Jozef Kaščák vyštudoval Filozofickú fakulta UPJŠ, kombinácia slovenský jazyk a literatúra, dejepis. V pracovnom živote pôsobí na striedačku v rozhlase, televízii a školstve. Od roku 2007 sa pravidelne prihovára poslucháčom Rádio regína Banská Bystrica. „Moje výbery z rozhlasových textov vyšli doposiaľ v dvoch knihách Živá reklama a Farby života. Sú o veselej hlučnej samote v presýpacích hodinách našej civilizácie,“ prezradil Jozef Kaščák.

„Inšpiruje ma pestrofarebný svet okolo nás. Snažím sa vyhľadávať spoločnosť ľudí so zmyslom pre humor a spolupracovať s nimi. Venujem sa rodine a okrem literatúry a histórie patrí medzi moje záujmy aj šport, turistika, film a cestovanie,“ doplnil.

„V rámci projektu Tajomstvá v literatúre prinášame milovníkom dobrých kníh opäť jedno zaujímavé stretnutie, prezradila pracovníčka úseku beletrie Helena Eleková a pokračovala, “tentokrát to bude mladý súčasný autor, ktorého knihy máme v našej knižnici. Brať život s nadhľadom a humorom dnes nie je ľahké. A ako sám na jednej besede povedal, reaguje na rôzne podnety, vlastné zážitky a skúsenosti, na počuté príbehy, alebo si jednoducho vymýšľa," uviedla na záver.

Máte radi fejtóny, ktoré sú písané s nadhľadom, humorne, moderným jazykom a pritom nestrácajú ľahkosť bytia? V tom prípade vás pozývame na stretnutie s Jozefom Kaščákom, ktoré bude nielen o životných postrehoch, ale aj o najlepšej tvorbe mnohých autorov, ktorí nepotrebujú veľa slov na objavovanie krásneho v každodennom živote.

Stretnutie sa uskutoční v v stredu 25.4.2018 o 10:00 hod. v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č.3. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame