Podujatia aktuálneho víkendu v našom meste a okolí: Prehľad tipov

Prinášame vám viacero našich tipov na lákavé podujatia tohto víkendu, ktoré sa uskutočnia v našom meste a okolí. Preštudujte si ich aj vy.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Podujatia aktuálneho víkendu v našom meste a okolí: Prehľad tipov

Grófka bez kaštieľa – výstava v betliarskom múzeu

14. – 17. marec 2019 od 9:00 hod., Kaštieľ Betliar
Pracovníci múzea v Betliari si pre nadšencov histórie pripravili výstavu pod názvom Grófka bez kaštieľa – Elizabeth Olgyay Andrássy a jej pozostalosť.

4. pohľady z južného Borsodu

14. – 15. marec 2019 o 9:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu s názvom 4 pohľady z južného Borsodu, ktorej vernisáž sa uskutočnila 7. februára 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Znovuzrodené pamiatky II.

14. – 15. marec 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, si pre všetkých záujemcov prichystalo ďalšiu zaujímavú výstavu s názvom Znovuzrodené pamiatky II.

Kino Apollo

14. marec 2019 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Súmrak – dráma. Rok 1913, Budapešť, srdce Európy. Mladá Irisz Leiter prichádza do maďarského hlavného mesta s veľkými túžbami, nádejou a vyhliadkami pracovať ako modistka v legendárnom obchode s klobúkmi, ktorý kedysi patril jej zosnulým rodičom. Nový majiteľ, Oszkár Brill, ju však s nechuťou posiela preč. Zatiaľ čo v obchode s klobúkmi prebiehajú prípravy, vítajú sa hostia mimoriadneho významu, muž prichádza za Irisz, hľadá istého Kálmána Leitera. Irisz odmieta opustiť mesto, mladá žena sleduje Kálmánove stopy, pretože je to jediný odkaz, ktorý by ju mohol spojiť so stratenou minulosťou.

Výtvarné spektrum 2019

15. marec 2019 od 16:30 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Výtvarné spektrum – bude uzavreté vernisážou výstavy najúspešnejších prác. Gemerské osvetové stredisko pozýva v piatok, 15. marca 2019 o 16:30 hod. do Domu tradičnej kultúry Gemera. Verejnosti sa predstaví svojou tvorbou 14 autorov z regiónu, ktorí prihlásili do súťaže celkovo 50 výtvarných prác. A nejde len o klasickú maľbu, ale aj netradičné techniky ako airbrush, enkaustiku, či kolorovanú grafiku.

Massriot #akofenix tour – Rožňava

16. marec 2019 od 20:00 hod., 100P Bar, Rožňava
Kapela Massriot vyráža na jarné turné AKO FÉNIX. Zastaví sa v rámci neho v desiatich mestách a jedným z nich je aj Rožňava. Prierez 4 albumov skupiny v akustickej podobe dopĺňajú ďalšie slovenské, české a zahraničné hity. Už 16. marca v 100P BAR-e v Rožňave.

Kino Apollo – rodinná nedeľa

17. marec 2019 od 16:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Príšerky pod hladinou – Animovaná komédia „DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou" prinesie podvodnú zábavu na viac ako jeden nádych. Zem zaplavili nekonečné oceány, celé ľudstvo sa odsťahovalo o dom ďalej a život na dokonalej modrej planéte riadia prapodivní tvorovia z hlbín. V jednej podmorskej kolónii žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Elis a nemotorný morský čert Evo. Traja kamaráti znamenajú pochopiteľne trikrát viac nezbedností.

Foto: ilustračné

Počas marca môžete stále navštíviť aj Ľadový dóm na Hrebienku. V priloženom videu si môžete pozrieť ako to v ňom vyzerá.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk