PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Rožňavy chce byť starostom či primátorom?

Komunálne voľby sa už nezadržateľne blížia. O necelý mesiac si budeme voliť primátorov či starostov. Zisťovali sme, aký je záujem o tieto fleky v obciach v našom volebnom obvode. Pozrite, kde sa pobije najviac kandidátov a kde naopak majú iba jediného.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Rožňavy chce byť starostom či primátorom?
Zdroj: TASR

Vo volebnom obvode Rožňava je 61 miest a obcí, v ktorých si budeme vyberať nových starostov a primátorov. Najviac uchádzačov o tento post je Plešivci , kde je až 11 kandidátov na primátora. Na druhom mieste skončil Jablonov nad Turňou so siedmimi uchádzačmi a tretia priečka patrí Rožňave, ale aj Krásnohorskému Podhradiu, kde chce byť starostom až šesť ľudí.
Naopak obce Ardovo, Kováčová, Lúčka, Rudná a aj Vyšná Slaná majú iba po jednom kandidátovi na starostu. Ako to vyzerá v ostatných obciach?

Zoznam kandidátov na starostov a primátorov v obvode Rožňava

Názov obce   Meno a priezvisko   Politický subjekt
Ardovo   Daniel Fábián   NEKA
Betliar   Marián Feješ   NEKA
Betliar   Beáta Šlosárová   SMER-SD
Betliar   Ľubomír Zatroch   NEKA
Bohúňovo   Gejza Kulik   NEKA
Bohúňovo   Ágnes Takács   SMK-MKP
Bôrka   Štefan Gallai   MOST – HÍD
Bôrka   Vojtech Ičo   SMK-MKP
Brdárka   Marcel Antal   NEKA
Brdárka   Tibor Gajan   NEKA
Brdárka   Jaroslav Hric Jančo   SDS
Bretka   Anna Giczeiová   SMK-MKP
Bretka   Ingrid Pogányová   NEKA
Brzotín   Tibor Garay   SMER-SD
Brzotín   Pavol Gášpár   SMK-MKP
Čierna Lehota   Iveta Potočná   SDS
Čierna Lehota   Danica Šlosárová   SNS, SDKÚ-DS
Čoltovo   Ján Hubay   MOST – HÍD
Čoltovo   Ladislav Jonáš   NEKA
Čoltovo   Miroslav Oláh   NEKA
Čoltovo   Július Szepessy   SMK-MKP
Čučma   Erika Grófová   SMER-SD
Čučma   Alexander Szőllős   NEKA
Dedinky   Milan Červenka   NEKA
Dedinky   Milena Gajdošová   NEKA
Dedinky   Janka Micáková   NEKA
Dedinky   Milan Ogurčák   SNS
Dedinky   Anna Poradová   NEKA
Dlhá Ves   Róbert Ferdinand   NEKA
Dlhá Ves   Tomáš Novák   NEKA
Dobšiná   Karol Horník   SMER-SD
Dobšiná   Peter Lipták   NEKA
Dobšiná   Ingrid Martinková   NEKA
Dobšiná   Eva Mihóková   SDS
Dobšiná   Ondřej Priatka   NEKA
Dobšiná   Vlasta Ruppová   SDKÚ-DS, KDH
Dobšiná   Ján Slovák   NEKA
Drnava   Tibor Balázs   NEKA
Drnava   Valéria Icsová   SMK-MKP
Gemerská Hôrka   Tibor Balázs   MOST – HÍD
Gemerská Hôrka   Anton Gürtl   NEKA
Gemerská Hôrka   Judita Kiselová   NEKA
Gemerská Hôrka   Gejza Milko   SMER-SD
Gemerská Panica   Michal Fedor   SDKÚ-DS
Gemerská Panica   Jana Kertészová   SMER-SD
Gemerská Panica   Milan Majoroš   MOST – HÍD
Gemerská Panica   Mária Szabariová   NEKA
Gemerská Panica   Alexander Völgyi   NEKA
Gemerská Poloma   Ján Chanas   SMER-SD
Gemerská Poloma   Miroslav Michalka   SDKÚ-DS
Gemerská Poloma   Ivan Murza   SIEŤ
Gemerská Poloma   Ivan Sústrik   TIP
Gočaltovo   Jarmila Pavlíková   NEKA
Gočaltovo   Marian Zobola   SDS
Gočovo   Ľubomír Hlaváč   SMER-SD
Gočovo   Branislav Kuzma   SIEŤ
Gočovo   Milan Mlynár   SNS
Hanková   Matilda Jakubíková   SMER-SD
Hanková   Ondrej Jančík   SNS
Henckovce   Ľubomír Breznen   NEKA
Henckovce   Viera Nemcová   SNS
Honce   Monika Paličková   NEKA
Honce   Marta Vranecová   SMER-SD
Hrhov   Pavel Barta   NEKA
Hrhov   František Bodnár   NEKA
Hrhov   Štefan Horváth   SMK-MKP
Hrhov   Vojtech Keller   NEKA
Hrhov   Štefan Szaniszló   NEKA
Hrhov   Ladislav Tankó   NEKA
Hrhov   Zsolt Zsebík   NEKA
Hrušov   Vojtech Doboš   NEKA
Hrušov   Ján Garay   NEKA
Hrušov   Gabriel Parti   SMK-MKP
Jablonov nad Turňou   Elemír Bartha   NEKA
Jablonov nad Turňou   Ľudovít Bodnár   NEKA
Jablonov nad Turňou   Zoltán Boros   NEKA
Jablonov nad Turňou   Štefan Kardos   NEKA
Jablonov nad Turňou   Lajos Magyar   NEKA
Jablonov nad Turňou   Henrieta Pásztorová   NEKA
Jablonov nad Turňou   Slavomír Zubriczky   MOST – HÍD
Jovice   František Barci   SMK-MKP
Jovice   Martin Doboš   NEKA
Jovice   Jozef Olexák   MOST – HÍD
Jovice   Zoltán Zagiba   NEKA
Kečovo   Szilárd Garaj   NEKA
Kečovo   Miroslav Lőrinc   NEKA
Kečovo   Július Lőrincz   MOST – HÍD
Kečovo   Ladislav Molnár   NEKA
Kobeliarovo   Stela Hlaváčová   KDH
Kobeliarovo   Milan Laciak   NEKA
Kobeliarovo   Jaroslav Nemčko   SMER-SD
Koceľovce   Ján Lukáč   SNS
Koceľovce   Ľuboslav Lukáč   SIEŤ
Koceľovce   Peter Vojtko   SMER-SD
Koceľovce   Regina Vojtková   NOVA
Kováčová   Adrián Dáni   SMK-MKP
Krásnohorská Dlhá Lúka   Oto Boršodi   NEKA
Krásnohorská Dlhá Lúka   Gabriel Klárik   NEKA
Krásnohorské Podhradie   Juraj Bernáth   ĽS Naše Slovensko
Krásnohorské Podhradie   Peter Bollo   MOST – HÍD
Krásnohorské Podhradie   Eva Kovácsová   NEKA
Krásnohorské Podhradie   Štefan Kún   NEKA
Krásnohorské Podhradie   Štefan Szarka   NEKA
Krásnohorské Podhradie   Tibor Šoltés   NEKA
Kružná   Ondrej Lipták   SMK-MKP
Kružná   Richard Szendi   MOST – HÍD
Kunova Teplica   Eduard Ferenc   SRÚS
Kunova Teplica   Jozef Gyenes   SMER-SD
Kunova Teplica   Eva Gyenesová   MOST – HÍD
Lipovník   Robert Anna   MOST – HÍD
Lipovník   Csaba Sikúr   NEKA
Lúčka   Jozef Szabó   NEKA
Markuška   Tibor Kliment   KDH
Markuška   Ján Tomka   SMER-SD
Meliata   Csaba Husaník   MOST – HÍD
Meliata   Oľga Liptáková   SMK-MKP
Nižná Slaná   Štefan Dvorčák   SDKÚ-DS
Nižná Slaná   Tibor Jerga   NEKA
Nižná Slaná   Ľubica Sentpéteryová   SaS
Nižná Slaná   Milan Sura   NEKA
Nižná Slaná   Ján Vieloha   SMER-SD
Ochtiná   Marián Kapusta   NEKA
Ochtiná   Slavomíra Lukáčová   SMER-SD
Pača   Izabella Hurajtová   NOVA
Pača   Milan Tindúr   SMER-SD
Pača   Ladislav Zagiba   NEKA
Pašková   Roman Viola   NEKA
Petrovo   Ján Dovec   KSS
Plešivec   Robert Barna   NEKA
Plešivec   Ondrej Benedik   SMER-SD
Plešivec   Ladislav Broda   NEKA
Plešivec   Gabriel Gergely   NEKA
Plešivec   Ladislav Kankula   NEKA
Plešivec   Ondrej Skokan   SDKÚ-DS
Plešivec   Adrián Szaniszló   SMK-MKP
Plešivec   Iveta Šušánová   MOST – HÍD
Plešivec   Róbert Vidinský   NEKA
Plešivec   Štefan Volčko   NEKA
Plešivec   Dezider Znak   KSS
Rakovnica   Oskar Hudec   NEKA
Rakovnica   Viliam Koltáš   SIEŤ
Rakovnica   Ľuboš Lešták   NEKA
Rejdová   Slávka Krišťáková   SDKÚ-DS
Rejdová   Marian Molčan   SMER-SD
Rochovce   Stanislav Levrinc   SDS
Rochovce   Viliam Široký   SNS
Roštár   Vladimír Bašták   KSS
Roštár   Andrej Lalik   TIP
Roštár   Helena Laliková   PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Roštár   Dušan Leng   SDKÚ-DS
Roštár   Vladimír Slivka   SDS
Roštár   Miroslava Zdechovanová   SMER-SD
Rozložná   Tatiana Licherová   SNS
Rozložná   Viktor Vápeník   SMER-SD
Rožňava   Pavol Burdiga   MOST – HÍD
Rožňava   Milan Capák   KSS
Rožňava   Ivan Kuhn   OKS
Rožňava   Monika Polgáriová   NEKA
Rožňava   Peter Šima   NEKA
Rožňava   Ľubomír Takáč   PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Rožňavské Bystré   Ján Forgáč   MOST – HÍD
Rožňavské Bystré   Želmíra Gonosová   SMER-SD
Rožňavské Bystré   Dušan Ujházi   NEKA
Rudná   Július Kerekes   MOST – HÍD
Silica   Blanka Bodnárová   NEKA
Silica   Arpád Mezei   NEKA
Silica   Norbert Várady   MOST – HÍD
Silica   Tomáš Várady   NEKA
Silická Brezová   Alžbeta Sanislóová   SMK-MKP
Silická Jablonica   Bartolomej Angyal   MOST – HÍD
Silická Jablonica   Štefan Csobády   NEKA
Silická Jablonica   Árpád Tamás   OKS
Slavec   Gejza Ambrúš   NEKA
Slavec   Slávka Ambrúžová   NEKA
Slavec   Valentín Borzy   SMK-MKP, MOST – HÍD
Slavec   Roland Lőrinc   NEKA
Slavoška   Peter Gajdoš   SDS
Slavoška   Ján Jakubovský   SMER-SD
Slavoška   Milan Sedlák   SDKÚ-DS
Slavošovce   Štefan Bašták   SMER-SD
Slavošovce   Miroslav Karala   NEKA
Slavošovce   Konštantín Roháľ   NEKA
Stratená   Ján Ambroz   SNS
Stratená   Erika Oravcová   SMER-SD
Štítnik   Ladislav Belányi   KDH
Štítnik   Diana Kupcová   SMER-SD
Štítnik   Štefan Prokšely   NEKA
Štítnik   Katarína Zajacová   NEKA
Vlachovo   Miloš Černaj   SMER-SD
Vlachovo   Ľuboš Gál   SIEŤ
Vlachovo   Peter Pakes   NEKA
Vyšná Slaná   Dušan Gallo   SMER-SD
  • poznámka redakcie: NEKA = nezávislý kandidát

Zdroj: Štatistický úrad SR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk