Radka Deckerová Futbal

Podhradčania získali potrebné body na záchranu

Futbalisti Krásnohorského Podhradia v boji o záchranu potrebovali v domácom prostredí bodovať naplno. To sa im aj podarilo, keď zdolali favorizované Sp. Vlachy, ašpiranta na postup dokonca rozdielom triedy.

Podhradčania sa rýchlym gólom ujali vedenia, keď skóre otvoril Prónyai. Neskôr sa domácim naskytla ďalšia príležitosť, ale Šomšák trafil iba gólmana hostí. Vlašania mali síce viac z hry, ale do polčasu gólmana Szabu nedokázali vážnejšie ohroziť. Jedinú šancu mal Jánoš, ale z hranice šestnástky bránu prestrelil. Po prestávke domáci naďalej umne bránili a po polhodine hry mali po ruke hosťujúceho hráča v šestnástke výhodu penalty, ktorú premenil gólman Szabó. Víťazstvo pečatil tretím gólom Bodnár, ktorý po skrumáži zasunul loptu do siete. Hostia, ktorí boli pred stretnutím lídrom piatoligovej tabuľky Juhozápad výkonom sklamali a domáce víťazstvo je plne zaslúžené. Krh. Podhradie – Sp. Vlachy 3:0 (1:0), G: Prónyai, Szabó (pk), Bodnár, R: Hepka Text, foto, video: Karol Csobádi