Peter Simon Samospráva

Pietny akt pri soche partizánov: Víťazstvo nad fašizmom a ukončenie II. svetovej vojny si pripomenuli aj Rožňavčania

Rožňavčania si v parku na Hviezdoslavovej ulici uctili pietnym aktom 70. výročie víťazstva nad fašizmom a ukončenie 2. svetovej vojny.

Ilustračný obrázok k článku Pietny akt pri soche partizánov: Víťazstvo nad fašizmom a ukončenie II. svetovej vojny si pripomenuli aj Rožňavčania
Zdroj: Dnes24.sk

Dňa 7. mája 2015 sa konal pri Pamätníku v parku na Hviezdoslavovej ulici pietny akt kladenia vencov pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom a ukončenia II. svetovej vojny. Spomienkovej slávnosti sa zúčastnili predstavitelia mesta, predstavitelia vojenských útvarov, oblastného a mestského výboru SZPB, žiaci základných škôl a občania mesta Rožňava. Po prednese básne žiakov sa slova ujal Štefan Gerža a následne primátor mesta Pavol Burdiga.

„Za slobodu a spravodlivosť bojovalo a padlo mnoho nevinných obetí, preto vytúženú slobodu si treba chrániť jednak pokojným spolunažívaním, jednak porozumením a spoluprácou medzi národmi,“ konštatoval Burdiga.

Svoj postoj k udalostiam vyjadril aj veliteľ rožňavského útvaru slovenskej armády Oliver Toderiška a na záver nechýbali ani výstreli zo samopalu.

Foto: Mesto Rožňava

70. výročie víťazstva nad fašizmom a ukončenia II. svetovej vojny
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie