Peter Simon Správy

Park pri betliarskom kaštieli ožije piknikom:Výzva pre šikovné gazdinky

Okolie známeho kaštieľa ožije piknikom. Pri tejto príležitosti vedenie múzea zorganizovalo aj zaujímavú súťaž pre všetkých, ktorí radi pečú. Tí najlepší si odnesú vecné ceny.

Ilustračný obrázok k článku Park pri betliarskom kaštieli ožije piknikom:Výzva pre šikovné gazdinky
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Atmosféru dôb minulých prinesie do parku pri andrássyovskom kaštieli v Betliari v Rožňavskom okrese historický piknik, ktorý tamojšie Múzeum Betliar (MB) organizuje v sobotu, 13. júla od 14:00 hod. nformovala kultúrno-propagačná manažérka MB Judita Krajčiová.

„Svojím umením bude návštevníkov počas celého pikniku zabávať skupina Classic Gipsy Music. Najmenší návštevníci sa budú môcť zabaviť pri aristokratických športových aktivitách ako kriket či bedminton alebo si vyrobiť malý suvenír za pomoci lektorky či vyskúšať si dobové kostýmy,“ uviedla Krajčiová.

Dodala, že pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť, ktorú návštevníci budú môcť stretnúť a taktiež sa s ňou odfotografovať na lúke pred kaštieľom. „Tento rok sme pre návštevníkov múzea pripravili aj jednu novinku. Je ňou súťaž o najchutnejší múčnik,“ priblížila manažérka.

Ako sa ďalej uvádza na oficiálnom facebook profile múzea, do súťaže sa môže zapojiť každý, kto na piknik prinesie upečený koláč a prihlási ho do súťaže. Prihlásiť sa dá priamo na mieste, teda v sobotu, 13. júla 2019 od 14:00 do 15:00 hod. Následne budú všetky koláče ochutnané porotou a výhercom budú udelené vecné ceny.

Okrem vlastných pochúťok prinesených z domu budú pre návštevníkov podujatia pripravené aj regionálne produkty a taktiež uhorkové sendviče a kuracie nugetky, obľúbené piknikové jedlo Andrássyovcov. „Každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získa v tento deň vstup na prehliadku kaštieľa zdarma,“ zakončila Krajčiová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie