Parádne FOTO z nášho okolia: Klik a nádhera ako na dlani

Verte, že pri pohľade na tieto zábery vaše oči zažijú krásne potešenie. Tentoraz sa môžete pokochať krásou prírody neďaleko nášho mesta.

Peter Simon

Poďme sa spolu pozrieť na ďalšie úchvatné miesto. Miestni ho spoznávajú, no čo návštevníci Gemera?

Východ Slovenska je plný krás a bohaté zážitky nám ponúkajú aj obce neďaleko Rožňavy. Inšpirujte sa našim tipom o jednej z lokalít, ktoré Rožňavčania zvyknú navštevovať.

Rožňava a krásy Gemera sa objavujú na mnohých fotografiách známych či menej známych fotografov. Pekné prostredie a nádherná príroda sú priam ťahákom na to, aby ste si tu cvakli aspoň jednu fotku. A aj preto pekných fotografií, na ktorých sa objavuje táto lokalita, nie je nikdy dosť.

Ak hľadáte pokoj, milujete leňošenie v lone prírody a spev vtákov je pre vás obľúbenou symfóniou, potom by ste sa mali vybrať na Úhornú. Jazero Úhorná, v minulosti nazývané aj Jazero mieru, je vyhľadávanou lokalitou nielen turistov z okolitých dedín, ale aj širšieho okolia. Jazero obklopujú lesy, čo dáva príležitosť načerpať novú energiu a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Ak však uprednostňujete aktívne trávenie voľného času, pri jazere sa začína turistická trasa, ktorá pokračuje obcou Úhorná a končí v Krásnohorskom Podhradí.

Zdroj: Dnes24.sk