Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  25 °C
Peter Simon Správy

Pamätáte sa na staré dobré kupko? FOTO, pri ktorých sa vynárajú spomienky

Zaplnené staré rožňavské kúpalisko aj pohľad na historickú časť mesta. Poďme sa spoločne pozrieť na fotky, ktoré stoja za to.

Ilustračný obrázok k článku Pamätáte sa na staré dobré kupko? FOTO, pri ktorých sa vynárajú spomienky
4
Galéria

Metropola horného Gemera počas uplynulých rokov menila tvár. Námestie baníkov sa zmenilo na nepoznanie a zub času sa podpísal aj na starom kúpalisku. Kedysi vyhľadávaná lokalita na rekreáciu, kúpalisko pri dnešnom hoteli Gemer, ale časom svoje brány zatvorilo. Nahradilo ho nové.

Mnohí Rožňavčania si ale iste pamätajú letá na starom dobrom kupku. Vráťte sa v čase na archívnych záberov, na ktorých vidieť desiatky ľudí šantiacich vo vode.

„Chodil tam z Rožňavy asi každý. Sajó part, alebo toto kupko, a bolo dobre, lebo iné sme fakt nemali,“ zhodnotila Zuzana.

„Voda v bazéne bola, ak dobre viem, priamo zo Slanej. Vzadu vidieť drevené kabínky, kde sa prezliekalo. Boli to staré dobré časy,“ doplnil Peter.

V priloženej fotogalérii si s nami môžete zaspomínať na staré kúpalisko, ale aj Námestie baníkov, kde ako vidieť na fotografii, parkovalo nespočetné množstvo momentálne už historických áut.

Pre tých, ktorý sa už nevedia dočkať na schladenie sa vo vode, máme dobrú správu. Rožňavské kúpalisko sa otvára už túto sobotu, 22. júna 2019 o 8:00 hod., a to ranným plávaním. Otvorené bude denne od 9:00 hod. do 19:00 hod., okrem pondelka. V pondelok sa otvára od 12:00 hod. a okúpeme sa do 19:00 hod.

Obrazom: Zaspomínajte si na staré rožňavské kúpalisko
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk