Peter Simon Kultúra

Otvorenie kultúrneho leta: V centre Rožňavy sa prezentovalo viacero muzikantov, FOTO, VIDEO

Rožňavské kultúrne leto 2017 zahájilo svoju tohtoročnú šnúru akcií. Na prvom podujatí, ktoré si prišli pozrieť Rožňavčania nechýbala vážna i rocková muzika.

Ilustračný obrázok k článku Otvorenie kultúrneho leta: V centre Rožňavy sa prezentovalo viacero muzikantov, FOTO, VIDEO
38
Galéria
Zdroj: Facebook

Program tohtoročného kultúrneho leta je zostavený pre každého. Svoje si vňom nájdu deti aj dospelí. Stredajšie popoludnie na Námestí baníkov v Rožňave patrilo hudbe. Podujatie otvorili folkloristi, popoví speváci aj rockeri.

Kultúra sa v našom meste rozrastá, svedčí o tom aj veľké podujatie, ktoré malo minulý rok svoju premiéru a medzi Rožňavčanmi sa osvedčilo. Zrekonštruované námestie tak aj počas tohtoročných horúcich letných dní ožije hudbou, spevom, tancom a inými lákadlami nie len pre deti. V stredu sa o program postarali folkloristi, následne program zostavila Základná umelecká škola z Rožňavy a podvečer sa prítomným rockovou dávkou hudby predstavila hudobná formácie Exit. Tá zahrala piesne známeho Sexitu.

Otvorenie Rožňavského kultúrneho leta, ktorý aj tento rok pripravilo mesto Rožňava v spolupráci s rôznymi organizáciami, ktoré sídlia v meste sa uskutočnilo v stredu, 21. júna 2017 o 16:00 hod. Pre návštevníkov je zabezpečený aj pitný režim z neďalekej cisterny na vodu. Podujatie potrvá do 1. septembra, kedy vlastne bude aj vyhodnotenie najaktívnejšieho účastníka tohto podujatia. Ten bude podľa slov vedúcej odboru školstva, kultúry, mládeže a športu v Rožňave, Janky Mičudovej odmenený cenou primátora mesta Rožňava.

„Tak ako minulý rok, aby sme mali prehľad o tom, kto absolvoval najväčší počet týchto podujatí, sme pripravili kartičky. Na tie bude potrebné zbierať pečiatky zo všetkých podujatí v mesiacoch júl a v mesiaci august. Na konci vyžrebujeme účastníka, ktorý sa najviac podieľal, zapájal a zúčastnil týchto podujatí,“ spresnila Mičudová.

Zisťovali záujem o program

Prvý ročník, teda nultý, organizátorom ukázal, o čo je vlastne v meste Rožňava záujem a naopak, ktoré podujatia sa neuchytili. „Na základe toho sme urobili ponuku a zostavili sme jednotlivé podujatia, jednotlivé koncerty a vystúpenia umelcov tak, aby sme oslovili širokú škálu našich obyvateľov, čiže každého počnúc od tých najmenších, až po tých skôr narodených. Najväčší záujem bol o koncerty, a práve na ne sme sa najviac sústredili. Každá nedeľa bude patriť koncertu, sú to koncerty, ktoré sú zamerané na retro hudbu, rockovú hudbu, no taktiež aj koncerty, ktoré sú zamerané na charitatívne účely,“ hovorí vedúca odboru.

Jedným z lákadiel bude aj Maroš Bango, ktorý je účastníkom súťaže o najväčší talent. Ten príde zaspievať do Rožňavy spolu so svojou manželkou.

Pozrite si v našej galérii priebeh otvorenia Kultúrneho leta 2017 v Rožňave na fotkách a videu.

Zápis do Slovenskej knihy rekordov

„Ďalšou dôležitou časťou Kultúrneho leta je podujatie o zápis do Slovenskej knihy rekordov v živých reťaziach okolo našej dominanty, Strážnej veže. Chcela by som pozvať všetkých ľudí z Rožňavy aj z okolitých obcí a z blízkosti, ktorí chcú byť súčasťou zápisu, aby sa k nám pridali. Bude sa to konať 9. júla 2017 (nedeľa), so začiatkom o 16:00 hod. pred Strážnou vežou. Bude tu prehliadka folklórnych súborov spolu so svojimi umeleckými vedúcimi, a za tým bude nasledovať vytvorenie živej reťaze v sprievode tanečného kroku, ktorý sa účastníci rekordu naučia priamo na mieste,“ hovorí Janka Mičudová.

Kultúrne leto si čím ďalej, tým viac získava svojich priaznivcov, a radnica v tom chce určite pokračovať aj v budúcnosti. „Myslím si, že po minuloročnom úspechu Kultúrneho leta, bolo našou povinnosťou toto podujatie znovu zorganizovať. Určite sme sa poučili aj na chybách, aj na plusoch a mínusoch podujatia. Kým ja som primátorom, tak sa budeme snažiť toto podujatie určite organizovať aj naďalej, keďže má to v našom meste obrovský úspech,“ prezradil na podujatí primátor mesta Pavol Burdiga.

Zaujímalo nás aj spoplatnenie tejto aktivity. Podľa slov referentky mesta Lenky Leštákovej, tak ako minulý rok, ani tento vstupné nebude a je pripravené pre širokú verejnosť obyvateľov aj návštevníkov metropoly horného Gemera.

Rožňavské kultúrne leto 2017:

 • 29. 6. – štvrtok 13:00 hod. ZVIERATKOVO Divadla Theátrum a STRETNUTIE S AUTOROM ROZPRÁVKOVÝCH KNÍH – Branislav Jobus
 • 2. 7. – nedeľa 16:00 hod. POPOLUDNIE MAĎARSKEJ KULTÚRY – Csemadok ZO Rožňava
 • 9. 7. – nedeľa 16:00 hod. ŽIVÁ KRUHOVÁ REŤAZ- pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov, NA ĽUDOVÚ NÔTU
 • 16. 7. – nedeľa 16:00 hod. KONCERT PRE NÁDEJ – Maroš Bango, raperi NH6
 • 23. 7. – nedeľa 16:00 hod. HUDOBNÁ NEDEĽA – Stevie Heart, Roman Jakobej
 • 30. 7. – nedeľa 16:00 hod. HUDOBNÁ NEDEĽA – Retro Music Band a ZÁBAVA PRE RODINY S DEŤMI- Meduška, CVČ
 • 6. 8. – nedeľa 16:00 hod. HUDOBNÁ NEDEĽA – Milan a Mike Capákovci a SLÁVNA „ZLATÁ“ HISTÓRIA ROŽŇAVY A MALÍ ZLATOKOPI – Banícke múzeum
 • 13. 8. – nedeľa 16:00 hod. HUDOBNÁ NEDEĽA – Acoustic Nights, Massriot
 • 20. 8. – nedeľa 16:00 hod. ZÁBAVNÉ POPOLUDNIE SO ZUŠKOU
 • 25. 8. – piatok 16:00 hod. BUBBLE DAY – Rožňavský mládežnícky parlament, Mesto v pohybe
 • 1. 9. – piatok 16:00 hod. POPOLUDNIE S DIVADLOM ACTORES- The Family Bandwagon 2
Obrazom: Otvorenie kultúrneho leta 2017 v Rožňave
38
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie