Marek Šebeňa Futbal

Oslabená Rožňava víťazstvo udržala

Druhé jarné domáce víťazstvo si v sobotu zaknihovali štvrtoligisti SP MFK Rožňava, keď hostili tabuľkového suseda z Kráľ. Chlmca. Takmer celý druhý polčas hrali o desiatich po vylúčení Horvátha.

V priemernom stretnutí sa vedenia ujali domáci, keď po skrumáži pred hosťujúcou bránou tečoval loptu do siete P. Breuer. Po prestávke už v úvode zahral jeden z hosťujúcich hráčov rukou a nariadenú penaltu bezpečne premenil autor úvodného gólu P. Breuer, čím poistil tesné vedenie. Hostia vážnejšie domácu bránu neohrozili, boli bezzubí v koncovke a iba málokedy dokázali mieriť medzi tyče. Neskôr mali domáci ešte niekoľko príležitostí prikrášliť víťazstvo, ale gól už nepadol. Nielenže nastúpili oslabení o Kuzmu, ktorého stopla červená karta z predošlého zápasu, ale chýbal Z. Breuer, obaja Strelkovci i Korfanta. Od 54.min. , keď rozhodca za ruku udelil Horváthovi druhú žltú kartu a následne červenú zápas dohrávali v početnom oslabení.

Rožňava – Kráľ. Chlmec 2:0 (1:0)? G: P. Breuer (1 z pk) Rožňava : Šalamon – Poťmák, Róth, M. Gallo, Horváth, Boroš, Pollák, P. Breuer, Drobňák, Óvary, P. Gere, striedal: Vysoký Text, foto, video: Karol Csobádi