Ilustračný obrázok k článku Okresy sa chcú vyhnúť čiernej: Očkovací autobus sa tento týždeň nezastaví
Zdroj: Dnes24.sk

Okresy sa chcú vyhnúť čiernej: Očkovací autobus sa tento týždeň nezastaví

Očkovacie autobusy vyrážajú do obcí a miest. Zdravotníci budú podávať vakcíny po celom kraji.

Veronika Hunyadiová Správy
Veronika Hunyadiová Správy

Okresy sa chcú vyhnúť čiernej: Očkovací autobus sa tento týždeň nezastaví

Očkovacie autobusy vyrážajú do obcí a miest. Zdravotníci budú podávať vakcíny po celom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Okresy sa chcú vyhnúť čiernej: Očkovací autobus sa tento týždeň nezastaví
Zdroj: Dnes24.sk

Košický samosprávny kraj (KSK) počas aktuálneho týždňa posilní najmä výjazdové očkovanie. Zdravotníci vyrazia podať prvú, druhú aj tretiu dávku vakcíny obyvateľom priamo v ich obci či meste.

„Okresy v Košickom kraji sa snažia zvrátiť nepriaznivú farbu covidového automatu a vyhnúť sa čiernej farbe, ktorá znamená prísnejšie pravidlá pre jednotlivcov, hromadné podujatia, ale aj ďalšie obmedzenia či uzávery reštaurácií a iných prevádzok. Župa preto vyrazí očkovať každý deň v týždni, a to aj na niekoľko miest naraz," informoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Kde sa bude očkovať?

Očkovací autobus bude pristavený v Rožňave, Trebišove, Dobšinej, Kráľovskom Chlmci, Čiernej nad Tisou, Veľkých Kapušanoch či Michalovciach. V Košiciach budú mať záujemcovia k dispozícii niekoľko očkovacích miest. Očkovací autobus zastaví v Košiciach od utorka do piatku pri OC Galéria, pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici, pri stredisku Tip Top, na Alžbetinej ulici a v sobotu bude k dispozícii pri OD Mier.

Očkovanie bude prebiehať v obciach, ktoré župe nahlásili záujem. Zdravotníci podajú vakcíny napríklad v Prakovciach, Nálepkove, Jaklovciach, Kluknave či Rozhanovciach. Vakcíny budú podávať aj v zariadeniach sociálnych služieb a na stredných školách. Vakcínu podajú záujemcom aj v obchodných centrách v Spišskej Novej Vsi a v Košiciach. Absolvovať očkovanie je možné aj každý piatok na košickej železničnej stanici.

Na všetkých verejných miestach majú záujemcovia na výber jednodávkovú vakcína od spoločnosti Johnson&Johnson alebo vakcínu od Pfizer/BioNTech. Počas víkendu sa otvoria aj brány veľkokapacitného očkovacie centra v Košiciach. Očkovať sa bude všetkými vakcínami a aj bez registrácie v čakárni.

Harmonogram očkovania

Košice, SOŠ informačných technológií, Ostrovského 1:

  • 13. 11. Moderna 1., 2. a 3. dávka (8:00 – 12:00, 13:00 – 15:00)
  • 13.11. Janssen (15:00 – 17:00)
  • 14. 11. Pfizer/BioNTech – deti (8:00 – 8:30)
  • 14. 11. Pfizer/BioNTech 1., 2. a 3. dávka (8:30 – 12:00, 13:00 – 17:00)

Očkovací autobus

  • 8. 11. Rožňava, Tesco (10:00 – 17:00)
  • 9. 11. Trebišov, Lidl (10:00 – 13:00), Košice, OC Galéria (15:00–18:00)
  • 10. 11. Dobšiná, pred MÚ (10:00 – 13:00), Košice, Dolná brána (15:00–18:00)
  • 11. 11. Kráľovský Chlmec, pred MÚ (10:00 – 13:00), Košice, OD TIP TOP (15:00–18:00)
  • 12. 11. Čierna nad Tisou, pred MÚ (10:00–12:30), Košice, Alžbetina ulica (15:00–18:00)
  • 13. 11. Veľké Kapušany, pred MÚ (14:00–17:00), Košice, OD Mier (9:00–12:00)
  • 14. 11. Michalovce, areál Gymnázia Pavla Horova (10:00 – 17:00)
  • 15. 11. Spišská Nová Ves, Areál športovej haly na Markušovskej ceste (10:00 – 15:00 Moderna 15:00 – 17:00 Janssen)

Výjazdové očkovanie

  • 9. 11. stredné školy Košice; Závadka; Nálepkovo; Henclová; Jaklovce
  • 10. 11. Košice, Tesco, Trolejbusová, interiér (9:00 – 17:00); stredné školy Rožňava; Rozhanovce; DSS
  • 11. 11. Košice, OC Aupark, 1. posch. (9:00 – 17:00); Spišská Nová Ves, OC Madaras (9:00 – 17:00); Kluknava; Margecany; stredné školy Gelnica
  • 12. 11. Spišská Nová Ves, OC Madaras (9:00 – 17:00); Košice, železničná stanica (9:00 – 17:00); stredné školy
  • 13. 11. Tesco, MČ Nad Jazerom, interiér (9:00 – 17:00)
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín