Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Radka Deckerová Od Vás

Obchoďáci so svojou cvičnou firmou v Bratislave: Získali ocenenie najlepšie logo

Slávnostné otvorenie 16. Medzinárodného Veľtrhu Cvičných Firiem a 22. ročníka výstavy JUVYR sa uskutočnil v Aegon aréne NTC v Bratislave 27. novembra a nechýbali tam ani žiaci z Obchodnej akadémie v Rožňave.

Ilustračný obrázok k článku Obchoďáci so svojou cvičnou firmou v Bratislave: Získali ocenenie najlepšie logo
Foto: Radka Deckerová

„Vďaka nášmu originálnemu logu sme získali cenu v kategórii "Najlepšie logo“ zo 66 zúčastnených cvičných firiem z Fínska, Rumunska, Českej a Slovenskej republiky", prezradil riaditeľ školy Baláž.

Cvičná firma ako vyučovací predmet patrí k tým formám podnikateľského vzdelávania, ktoré umožňujú užšie prepojenie školskej prípravy s hospodárskou praxou, umožňuje osvojiť si a prípadne zlepšiť podnikateľské, personálne, odborné a sociálne zručnosti.

Na medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem je nenahraditeľná možnosť komunikácie v cudzom jazyku, riešenie obchodných prípadov „v priamom prenose“, nadväzovanie obchodných a partnerských vzťahov aj s podporou reálneho partnera. Na veľtrhu vzniká veľa osobných priateľstiev a v neposlednom rade je dôležité poznávanie národných a kultúrnych zvyklostí zúčastnených krajín.

Súčasťou veľtrhu boli aj súťaže cvičných firiem, na ktorých sa hodnotil stánok, katalóg, elektronické prezentácie, slogan, logo a najlepší reprezentanti cvičných firiem.

Zdroj: www.oarv.edu.sk

Obchoďáci so svojou cvičnou firmou v Bratislave
26
Galéria