Peter Simon Kultúra

Nudiť sa rozhodneme nebudeme: Toto sú TOP akcie októbra, ktoré nás čakajú v Rožňave

Október už klope na dvere. Vybrali sme preto podujatia, ktoré počas neho radíme nevynechať v Rožňave a okolí a považujeme ich za tie naj.

Ilustračný obrázok k článku Nudiť sa rozhodneme nebudeme: Toto sú TOP akcie októbra, ktoré nás čakajú v Rožňave
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Séria prednášok v Kláštore

4. – 5. október 2018 od 9:30 hod., Námestie baníkov (pri galérii), Rožňava
Prednášky Ing. Evy Balážovej, PhD. 4.10. o 9:30 – ČO VŠETKO FINANCUJEME V SAMOSPRÁVE? (prednáška prioritne pre študentov stredných škôl), 4.10. o 18:00 AKO VYTVORIŤ DOBRÝ ROZPOČET? (prednáška pre verejnosť), 5.10. o 9:30 – PRINCÍPY A METODIKA PLÁNOVANIA KONKRÉTNEJ AKTIVITY / PROJEKTU (prednáška prioritne pre študentov stredných škôl).

Gemer v období 1. CSR

4. október 2018 od 15:30 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
V roku 2018 si v Českej republike a na Slovensku pripomíname významné výročie v dejinách Slovenska – 100. výročie vzniku Československa. Banícke múzeum v Rožňave sa zároveň pripája k aktivitám ostatných múzeí a ostatných kultúrnych inštitúcií v rámci tzv. Osmičkových rokov (1918, 1938, 1948 a 1968) výstavou Gemer v období 1. ČSR.

Tokaj na Gemeri

5. október 2018 od 16:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Možno skôr si odskočíme k moru, ako za roh k susedom, pričom Košický kraj sa môže pýšiť viacerými krásnymi miestami, mestami alebo atrakciami, ktoré ho robia atraktívnym, a zároveň zaujímavým pre verejnosť, či turistov z celého Slovenska. Jedným zo zámerov kultúrnej ponuky Gemerského osvetového strediska (GOS) na nasledujúce obdobie je predstaviť kultúrne, prírodné a historické dedičstvo aj iných regiónov kraja a poskytnúť tak Gemerčanom dôvody na ich spoznávanie.

Októberfest na Zlatej

6. október 2018 od 9:00 hod., ZŠ Zlatá, Rožňava
V areáli základnej školy na ulici Zlatá 2 v našom meste sa chystá parádna akcia pre rodiny pod názvom Októberfest. Podujatie sa organizuje s podporou mesta Rožňava. Nebude chýbať občerstvenie, guláš, nealko, hry a súťaže, lukostreľba, dobrá hudba, skákací hrad, či maratónsky beh. Registrácia rodín prebehne do 9:30 hod.

Filmová hudba v divadle

13. október 2018 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Zažite nezabudnuteľný koncertný večer. Filmová hudba v divadle s kvintetom Romana Rusňáka a hosťami Mirka Partlová a Ján Slezák. Filmová hudba v divadle a v podaní Rožňavčana Romana Rusňáka s jeho výnimočným kvintetom. Piliere programu budú tvoriť najznámejšie filmové skladby. Obľúbené filmové melódie, ktoré zaiste ocenia aj nároční fanúšikovia. FROZEN, PERINBABA, VTEDY NA ZÁPADE, WEST SIDE STORY, GLADIÁTOR, AMELIA Z MORTMARTRU, PRETTY WOMAN, DIRTY DANCING…

Čarodejnice – muzikál

28. október 2018 od 17:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Výpravný muzikál na motívy diela svetoznámeho autora pre deti Roalda Dahla. V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, pri ktorých tuhne krv v žilách, no i množstvo komických situácií či ponaučení. V muzikáli účinkuje, spieva a tancuje desiatka hercov z rôznych kútov Slovenska, ktorí na javisku vdýchnu život magickým postavám.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie