Peter Simon Správy

Novým prednostom mestského úradu v Dobšinej je Pavol Burdiga: Tu sú jeho slová

Bývalý primátor mesta Rožňava Pavol Burdiga sa stal prednostom mestského úradu v Dobšinej.

Ilustračný obrázok k článku Novým prednostom mestského úradu v Dobšinej je Pavol Burdiga: Tu sú jeho slová
Foto: Radka Deckerová / Zdroj: Dnes24.sk

Bývalý primátor nášho mesta a neúspešný kandidát na obhájenie tohto postu v minuloročných komunálnych voľbách Pavol Burdiga sa stal prednostom mestského úradu v neďalekom a druhom meste okresu – v Dobšinej. Svoj post zaujal od nového roku a tak pôsobí v samospráve spomenutého mesta. V samospráve doteraz pôsobil šesť rokov ako primátor mesta Rožňavy a predtým ako viceprimátor. Funkciu prednostu mesta Dobšiná v predchádzajúcom volebnom období zastával primátor mesta.

Novým prednostom mesta Dobšiná v okrese Rožňava je od 2. januára bývalý primátor okresného sídla Pavol Burdiga. Ako v tejto súvislosti uviedol, svoje pôsobenie v spomínanej funkcii, ktorá počas predchádzajúceho volebného obdobia nebola obsadená, vníma ako novú výzvu.

„Oslovil ma primátor Ján Slovák, pretože sme dlhoroční priatelia a pomáhali sme si aj v čase, keď som bol primátorom Rožňavy. Po voľbách mi ponúkol toto miesto, keďže počas svojho prvého volebného obdobia uznal, že mu chýbalo, pretože je tu strašne veľa práce a sám niektoré veci nestíha,“ vysvetlil Burdiga.

Dodal, že pri výkone funkcie prednostu sa bude snažiť uplatniť svoje doterajšie skúsenosti a kontakty z pôsobenia v rámci samosprávy, a celému regiónu chce pomáhať aj ako krajský poslanec a zároveň mestský poslanec v Rožňave. „To, že som z Rožňavy pracovne odišiel, neznamená, že na ňu zanevriem. Je to moje rodné mesto a tam aj bývam,“ dodal.

Burdiga bol primátorom Rožňavy od roku 2012 do roku 2018, predtým v miestnej samospráve pôsobil ako viceprimátor. V novembrových komunálnych voľbách však svoj post neobhájil a na čele Rožňavy ho vystriedal Michal Domik.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie