Peter Simon Kultúra

Nový muzikál z dielne rožňavského divadla: Na čo sa môžeme tešiť?

Mestské divadlo ACTORES Rožňava uvádza vo svojej jubilejnej 25. divadelnej sezóne Slovenskú premiéru muzikálu Čarodejnice.

Ilustračný obrázok k článku Nový muzikál z dielne rožňavského divadla: Na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj: Divadlo ACTORES

Jedná sa o výpravný muzikál na motívy rovnomenného diela britského autora Roalda Dahla, najobľúbenejšieho autora detských kníh 20. storočia, podľa ktorých boli sfilmované aj hollywoodske filmové trháky. (Charlie a továreň na čokoládu, Fantastic Mr. Fox, Matilda, The Gremlins…)

„V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, kde temer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude! Vhodné pre všetkých divákov od 5 rokov,“ povedal herec a manažér divadla Actores, Róbert Kobezda.

Ako doplnil, hlavnou postavou je chlapec Jack, ktorému stará mama často rozprávala o zlých čarodejniciach – najväčších nepriateľkách detí. A čarodejnicou môže byť ktokoľvek, predavačka, upratovačka, teta z „telky“, suseda, ba i Vaša učiteľka… Akási zvláštna náhoda nastane v čase, keď sa obaja ubytujú v hoteli Magnificent, kam zároveň pricestujú dámy z Kráľovskej spoločnosti na ochranu detí pred týraním.

O scenár a réžiu sa postarala Tatiana Masníková. Hudbu vytvoril známy Rožňavčan Ropko Šimko. Kostýmy: Tatiana Masníková, Ildikó Dudorová a Mikuláš Varga. Choreografia: Daniel Straka a scéna: Tatiana Masníková.

„Diváci uvidia výkony hercov: Samuel Borsík, Bibiána Švecová, Gabriela Gazdová, Attila Bocsárszky, Lilliana Beláková, Andrea Krestianová v alternácii Tatiana Galambošová, Didiana Šutaríková v alternácii Anna Kvašňovská a Róbert Kobezda,“ doplnil na záver manažér divadla.

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie