Správy

Novinka z dielne rožňavského Actores: Stroj Času zožal úspech u veľkých i malých

Divadlo ACTORES Rožňava vstúpilo do novej 26. divadelnej sezóny slovenskou premiérou titulu pre celú rodinu STROJ ČASU z pera Tatiany Masníkovej.

Ilustračný obrázok k článku Novinka z dielne rožňavského Actores: Stroj Času zožal úspech u veľkých i malých
38
Galéria
Zdroj: Actores Slovakia

Je to steampunkový príbeh o dobrodruhovi Leonardovi, ktorý zostrojuje stroj času a stretáva bytosti zo sveta fantázie: Baróna Prášila, Princeznú Bianku, Jacka Sparrowa, Klobučníka z krajiny OZ ba i čarodeja Kardaua…

Pútavý dej zaujme každého

„Dej je popretkávaný nečakávanými zápletkami, komickými situáciami, zrozumiteľnými fyzikálnymi veličinami a pesničkami. Stroj času na javisku nášho divadla je rovnakou dôležitou postavou: naparuje sa, fučí, vydáva zvuky, dymí, svetielkuje… A čo ešte? O tom už pomlčíme, aby sme neprezradili deťom, ba i dospelému divákovi úplne všetko. Dobrodružný príbeh je vhodný pre divákov od 3 rokov,“ spresnil herec a manažér divadla Róbert Kobezda

O scenár a réžiu sa postarala Tatiana Masníková. Kostýmy vytvorila Tatiana Masníková a Ildikó Dudorová. Scénu pripravili Tatiana Masníková, Attila Bocsárszky a Martin Mihok. Hudba a texty piesní: Petra Bangóová.

Hrajú: Róbert Kobezda (Cena Literárneho fondu 2015 a 2019) , Attila Bocsárszky (Cena Literárneho fondu 2019) a Peter Kamenský.

Dynamické prestavenie s množstvom piesní

„V inscenácii sú použité aj piesne, deti ale aj dospelí sa tešili. Majú radi na javisku aj piesne aj tance. Najťažšie na tejto rozprávke bolo asi to, keď som ju písala, oboznámiť sa s nejakými fyzikálnymi zákonitosťami a dať ich do jednoduchého tvaru a pochopenia pre to dieťa, ako by asi mohol fungovať náš stroj času na našom javisku, aby to bolo viac menej pravdepodobné. S výkonom hercov som nadmieru spokojná. Moji herci sú úžasní, ja to musím priznať. Už po tých 25. rokoch je práca s nimi jednoduchá, sú veľmi tvoriví, hraví,“ doplnila po premiére Masníková.

„Nám sa hralo výborne. Dúfam, že boli aj diváci spokojní. Premiéry sú atmosférou stále také zvláštne ale nám sa hralo výborne. Inscenácia je fyzicky náročná z toto, že hráme opäť viacero postáv a je to dynamické predstavenie,“ doplnil Kobezda.

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Stroj Času zožal úspech u veľkých i malých
38
Galéria
Zdroj: Actores Slovakia
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie