Nočné zábery: Známe miesta v Rožňave i okolí na FOTKÁCH a VIDEU

Cez deň nič nevšedné, avšak zapadne slnko a môže sa začať čarovať. Idúci rýchlik, či stopy hviezd fotky len umocňuje.

Peter Simon

O tom, že na Gemeri je stále čo obdivovať, sme Vás presvedčili neraz. Jeho krásy sú lákadlom aj pre fotografov. No tentoraz sme sa rozhodli priniesť fotky z netradičného miesta.

Zábery, ktoré nájdete v našej galérii mapujú železničnú stanicu v Rožňave, Námestie baníkov aj známy kaštieľ v Betliari. Možno si poviete, nič zaujímavé, no fotky v noci a k tomu ešte idúci rýchlik smerujúci do Košíc, či stopy hviezd atmosféru určite umocnia.

Prekvapivo tichá „vlakovka“ je čarovná. Atmosféra nočnej železničnej stanice je úchvatná, z diaľky prichádzajúce svetlá vlaku priam privádzajú do sveta nostalgie. Okrem toho si na videu môžete pozrieť aj krátke časozberné video z rožňavského kruháča :)

Budova železničnej stanice leží neďaleko nášho mesta smerom na Brzotín. Má 8 dopravných koľají. 11 kilometrov od stanice v smere do Košíc sa nachádza Jablonovský tunel z roku 1954 (jeden z najstarších). Cez túto stanicu v súčasnosti prechádzajú priame pravidelné rýchliky Košice – Zvolen – Bratislava. V roku 2013 prebehla rekonštrukcia hlavného nástupišťa a prechodov cez koľaje.

Máte aj Vy zaujímavé fotky z vášho okolia? Pošlite nám ich na simon@global24.sk

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk