Nočná kontrola v Rožňave: Mestská polícia sa zamerala na podguráženú mládež, TU sú výsledky!

Počas tejto akcie bolo požitie alkoholu zistené u 6 mladistvých, z toho u 2 chlapcov a 4 dievčat.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Nočná kontrola v Rožňave: Mestská polícia sa zamerala na podguráženú mládež, TU sú výsledky!
Zdroj: TASR

Dňa 20. januára 2018 v skorých ranných hodinách Mestská polícia Rožňava v súčinnosti so zamestnancami Oddelenia sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately ÚPSVaR Rožňava a Okresným riaditeľstvom PZ v Rožňave vykonala preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na dodržiavanie zákazu predávania alebo podávania alkoholu mladistvým a maloletým a súčasne i pátranie po osobách a veciach.

Ak informoval náš web náčelník mestskej polície, Róbert Hanuštiak, počas tejto akcie bolo požitie alkoholu zistené u 6 mladistvých, z toho u 2 chlapcov a 4 dievčat.

„Najväčšie množstvo alkoholu bolo dychovou skúškou zistené u mladistvej, u ktorej bolo nameraných až 0,55 mg etanolu na liter vydýchnutého vzduchu, čo zodpovedá hodnote cca 1,15 promile,“ hovorí Hanuštiak.

Následne doplnil, že mestská polícia upozorňuje, že v zmysle Zákona NR SR č.219/1996 Z.z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb sa protiprávneho konania dopustí osoba mladšia ako 18 rokov, ak požije alkohol alebo iné návykové látky a súčasne i ten kto predá alebo podá alkoholické nápoje alebo inak umožní ich požívanie osobám mladším ako 18 rokov.

„Negatívny vplyv alkoholu na dospievajúci organizmus je všeobecne známy, preto bude mestská polícia podobné akcie realizovať aj v budúcnosti,“ uviedol na záver náčelník mestskej polície.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame