Peter Simon Futbal

Nižná Slaná zdolala Honce: Víťazstvo aj vďaka trom gólom Adriána Bodnára

V prvom kole I. triedy ObFZ Rožňava privítala Nižná Slaná obec Honce. Prečítajte si, ako to vyzeralo na trávniku. Nižná Slaná - Honce 7:0.

Ilustračný obrázok k článku Nižná Slaná zdolala Honce: Víťazstvo aj vďaka trom gólom Adriána Bodnára

Zápas sa začal rozohrávkou hostí. Hralo sa medzi oboma šestnástkami, domáci atakovali hostí už pri rozohrávke. Výraznejšiu šancu si domáci nevypracovali. Valko však vybojoval roh. Po centri Kašaia Keršák hlavou prekonal Máťaša. 1:0. Domáci zvýšili aktivitu a vytvorili si prevahu. Po akcii vľavo strelu Kašaia zo skrumáže tečoval Ján Pástor, 2:0.

Krátko potom domáci pridali už ďalší, tretí gól. Po prihrávke Mihalíka na Bodnára, Bodnár strelou pod brvno prekonal Máťaša, ktorému sa šmykla lopta, 3:0. Domáci mali aj iné šance, ako šanca Valka vľavo, jeho strela bola však nepresná. Bodnár mal únik po pravej strane, ale center pred bránku nenašiel adresáta. Nemec musel rozohrať nečakanú malú domov od Keršáka. Viaceré akcie hostí zmarila stopérska dvojica. Ambróz mal prienik po ľavej strane po ktorom nasledovalo hadzovanie. Kašai sa ocitol v gólovej šanci, ale fauloval Máťaša. Rovnako strela Kašaia bola nepresná, ako aj strela Mihalíka. V útoku bol oživením staronový hráč Ján Gelda, ktorý sa uplatnil v medzihre a pri brejkoch. Kapitán Karas hral tentokrát na pravom kraji obrany, dvakrát rozohral akcie. V priebehu polčasu bola hra prerušená na občerstvenie. Hostia zahrávali jeden roh zľava. Jeden gól inkasovali hostia aj z ofsajdu.

Góly: Keršák 2, J. Pástor vlastný, Bodnár 3, Gelda

Zostava Nižnej Slanej: Nemec – Ambróz, Urban, Prónai, Karas – Kašai, Keršák, Mihalík, Bodnár – Valko, Gelda

Striedali: Kašai – Cangár, Valko – O. Junger, Keršák – Slovák

Druhý polčas otvorila rozohrávka domácich. Obranu hostí viedol bývalý hráč štvrtoligového Štítnika Oto Varga. Ten sa asi po tretine polčasu presunul do útoku. Zo začiatku bola hra vyrovnaná. Dokonca hostia mali prevahu, ktorú však nevyjadrili gólovo, vypracovali si iba pološance. Priamy kop sprava bol zahraný do múru, strela nového hráča na ihrisku z 30 metrov letela nad bránu. Ďalej prízemná strela hostí bola nepresná. Potom sa domáci dostali do tempa. Po brejku po ľavej strane a prízemnej strele Keršák z uhla sa skóre menilo, 4:0. Domáci pokračovali v nátlakovej hre. Keršák mal opäť únik po ľavej strane, avšak strela neskončila v sieti, keď sa od žrdí odrazila von z brány. Valko sa mohol dostať do dvoch únikov, pri preberaní lopty sa však otočil smerom od brány. Po prihrávke Keršáka do voľného priestoru Gelda prekonal Máťaša, ktorý loptu mohol mať, avšak rezignoval. Oku lahodiaca akcia bola po akcii po osi Mihalík – Keršák – O. Junger, po centri ktorého Bodnár skóroval. Ďalší gól pridal Bodnár po úniku zľava. Domáci mali jednoznačnú prevahu. Napokon sa kopali rohy, posledný Nemec kryl. Slovák prehral dva osobné súboje. O. Junger bol dvakrát v ofsajde. Zápas bol ukončený, keď sa hralo v strede ihriska.

Text: Štefan Tomášik