Peter Simon Futbal

Nižná Slaná zaplatila nováčikovskú daň: Na pôde súpera inkasovala až päť gólov

V druhom kole I. triedy ObFZ Rožňava cestovala Nižná Slaná do Krh. Dlhej Lúky, ktorá v sezóne 2011/2012 vyhrala najvyššiu okresnú súťaž, ale vzdala sa práva postupu. Baníci z Nižnej Slanej prehrali na pôde súpera 5:0.

Ilustračný obrázok k článku Nižná Slaná zaplatila nováčikovskú daň: Na pôde súpera inkasovala až päť gólov

Zápas otvorila rozohrávka domácich. Hneď po úvodných dvoch akciách si vytvorili šance, Nemec musel zasahovať. Zasahoval aj po strele z diaľky pod brvno. Hostia sa spoliehali na brejky. Dve veľké šance mal Olexa, ktorý sa ocitol sám pred brankárom domácich, ale prvýkrát (po spolupráci Geldu a Keršáka) sa pošmykol a druhýkrát zaváhal. Domáci hráči mali tri veľké šance, ktoré nepremenili, Klinkova strela bola žiaľ zblokovaná. Hostia predviedli ucelenejšiu akciu, keď sa ocitla obrana na polovici ihriska. Zdalo sa, že sa z tlaku dostanú. Z následného protiútoku však inkasovali, po centri z ľavej strany domáci útočník hlavičkou k ľavej žrdi prekonal Nemca 1:0.

Jasná prevaha domácich počas celej hry

Domáci mali v poli prevahu, hralo sa na polovici hostí. Pravý záložník hostí Bodnár nedostal od spoluhráčov za celý polčas žiadnu loptu, neskôr si vymenil post s Olexom. Z ojedinelých akcií hostí vznikli dve šance. Strela Geldu bola nepresná a priamy kop Keršáka brankár vyboxoval. Iný priamy kop Keršáka bol zahraný do múru. Domáci gólman nebol najistejší, dvakrát nevybehol, ale v inej situácii kryl loptu pred Geldom. Domáci hráči po rohovom kope zahrali nacvičený signál, ale strela posledného hráča bola nepresná.

Kašai fauloval pravého záložníka domácich, v závere polčasu bol on faulovaný. Lipták dvakrát rozohral akcie hostí. Najvyťaženejším hráčom na ihrisku bol brankár Nemec. Domáci zvýšili vedenie po penalte, ktorej predchádzala ruka hostí v pokutovom území. Strela G. Keršáka z diaľky neprekonala domáceho brankára. Viaceré akcie domácich prekazil záložník hostí Keršák. Polčas bol ukončený po útočnej akcii hostí na ľavej strane.

Čižmárov gól pre ofsajd nebol uznaný

Do druhého polčasu nastúpili hostia v ofenzívnejšom rozostavení, záložníka Olexu vymenil útočník Valko. Obraz hry sa nezmenil, naopak domáci mali ešte výraznejšiu prevahu. Strelu domáceho hráča z pravej strany Nemec vyrazil na brvno. Preťažená obrana hostí robila občas chyby. Po nájazde Klinko prekonal Nemca strelou pomedzi nohy, 3:0. Ďalší gól strelil Klinko keď preloboval Nemca aj stopéra Urbana. Posledný gól strelili domáci, keď Schvarzovi nevyšlo spracovanie lopty a prízemnou strelou doprava bol Nemec prekonaný. Iný gól strelil Čižmár, ale pre ofsajd nebol uznaný. Hostia mali len brejky asi do tretiny polčasu.

Únik Keršáka vľavo bol zastavený a nasledovalo autové hadzovanie. Dve akcie vpravo mal Bodnár, ktorý centroval, ale Valko sa hlavičkou nepresadil. Po rohu Valka z ľavej strany sa hostia nepresadili. Potom mali domáci výraznú prevahu v poli. Akciu Čižmára vpravo zastavil paradoxne útočník Valko. Obranca Karas fauloval prenikajúceho Klinka mimo šestnástky. Strela Korintuša, ktorý sa z postu stopéra posunul dopredu bola nepresná. Dve slabé strely domácich z ľavej strany kryl Nemec. Nemec však musel čeliť priamemu kopu, domáci opäť zahrali signál, ale výsledná strela bola nepresná. V závere sa dostal Prónai do úniku, pred šestnástkou bol však faulovaný. Z nariadeného priameho kopu Keršák nastrelil iba múr. Zápas bol ukončený po útočnej akcii domácich.

Zdroj: Štefan Tomášik