Peter Simon Futbal

Nižná Slaná doma prehrala prvýkrát v sezóne: Baníci však herne aktívnejší

Domáci baníci privítali v 5. kole I. triedy Rožňavské Bystré. Do zostavy sa vrátil aj Nemec a Kuchta. Po dlhšom čase nastúpil hráč Cangár. Na poste stopéra hral Karas. No ani tieto zmeny nestačili k zápasu a Baníci tak doma prvýkrát prehrali.

Ilustračný obrázok k článku Nižná Slaná doma prehrala prvýkrát v sezóne: Baníci však herne aktívnejší

V kádri hostí došlo k zmenám. Odišli hráči Lompart, Tomko, Galata, prišiel Palašta, novým hráčom je aj Jaroslav Gonos. Zranený je Ján Gonos.

Hostia sa spoliehali skôr na brejky

Zápas začal rozohrávkou domácich. Hralo sa medzi oboma šestnástkami. Prvú akciu mali domáci na pravej strane. Hostia po prvom vážnejšom útoku kopali penaltu, keď obranca domácich nedovolene zastavil prenikajúceho útočníka hostí v šestnástke. Penaltu premenil Jaroslav Gonos, strela išla k ľavej žrdi, 1:0. Domáci sa po góle snažili vyrovnať. Ich snaha však končila pred pokutovým územím. V jednej šanci sa hráči navzájom „ponúkali“, ktorí vystrelí, obranca loptu odkopol. V inej šanci zas mal strelu Keršák. Taktiež mal dva prieniky vľavo, po jednom nasledoval roh a po druhom center a dostal sa k Prónaiovi, ktorého strela bola nepresná. Strelu z pravej strany mal Bodnár, ktorý raz aj nedovolene zastavil protihráča, za čo dostal žltú kartu. Napokon domáci vyrovnali po centri Keršáka z pravej strany, kedy sa Gelda presadil hlavou, 1:1. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, mali optickú prevahu, avšak ďalšie šance si nevypracovali. Schvarz z diaľky ohrozil Koncza, ktorý strelu kryl. Hostia po brejku na pravej strane skórovali, vybiehajúceho Nemca prekonal z uhla Dorkin, 2:1.

Hra sa nezmenila, domáci pokračovali v útočení

Hostia mali šancu po priamom kope. Jednu strelu Nemec kryl, Jaro Gonos mal nepresnú strelu. Zblokovaná bola jedna strela na oboch stranách. Iný brejk hostí zastavil ofsajd. Ďalej zahrávali roh z ľavej strany. Polčas skončil, keď sa hralo v strede ihriska.

Do druhého polčasu domáci tréner zmenil zostavu.

Urban nahradil Kašaia, zároveň Cangár už hral ľavého záložníka a Urban ľavého obrancu. Domáci pokračovali vo svojej snahe o vyrovnanie. Prienik Geldu vpravo bol zastavený. Tréner opäť striedal, Lipták vymenil Bodnára. Práve Lipták trikrát zakončoval domáce akcie, ale jeho strely boli nepresné. Naopak hostia strelili tretí gól Minčíkom, keď Nemec inkasoval po strele takmer do pravého vinkla, 1:3. Domáci mali najväčšie šance po dvoch priamych kopoch, ktoré zahrával Keršák. Prvýkrát bol center zlý a druhýkrát chcel Mihalík uvoľniť spoluhráča, ale nepodarilo sa. Hostia mali brejk, ale Minčík bol v ofsajde.

Do hry prišiel ďalší náhradník, Valko

Valko nahradil zraneného Kuchtu. V hre domácich boli nepresnosti, Cangár mal akciu po pravej strane. Keršák zahrával dva rohy. Keršákov volej po centri sprava bol nepresný. Hostia sa pri jednej akcii dostali pred šestnástku, zakončenie im nevyšlo. Po tejto fáze hry hostia hru kontrolovali. Zápas tak skončil 1:3.

Tréner hostí (Rožňavské Bystré) Miloš Leng: Pred zápasom v Nižnej Slanej som nemal vážnejšie obavy. Ešte zo spoločného pôsobenia v druhej triede sa nám tu vždy dobre hralo, lebo je tu kvalitné a veľké ihrisko, čo nášmu mužstvu vyhovuje. V prvom polčase mali domáci miernu prevahu v poli, no my sme sa ujali vedenia dosť skoro po nariadenej penalte za faul na prenikajúceho Kubeja. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a hlavičkou zrovnali stav. Pred koncom polčasu však Jaro Gonos pekne vysunul Dorkina a ten po zemi zvýšil na 2:1. V úvode druhého polčasu striedajúci Minčík strelou z 20 metrov prekonal domáceho brankára po tretí raz. To už Bystrania kontrolovali priebeh celého druhého polčasu a myslím, že sme aj zaslúžene zvíťazili.

Hráč domácich (Nižná Slaná) Ján Gelda: Herne sme boli aktívnejší, Bystré v podstate čo mali dať, aj dali. Mali tri veľké šance a tie aj premenili. My sme tiež mali často šancu, no premrhali sme ju, alebo sme jednoducho krúžili okolo šestnástky a nikto sa neodvážil na strelu.

Zdroj: Štefan Tomášik