Správy

Nie každý má doma internet: Takto sa so vzdelávaním vysporiadali pod hradom Krásna Hôrka

Učiť sa treba aj v týchto zložitých časoch. Niekde vzdelávací proces prebieha online, inde to však nie je možné. Základná škola Krásnohorské Podhradie sa s tým vysporiadala po svojom.

Ilustračný obrázok k článku Nie každý má doma internet: Takto sa so vzdelávaním vysporiadali pod hradom Krásna Hôrka
7
Galéria
Zdroj: ZŠ Krásnohorské Podhradie

Škola je síce solídne vybavená, no väčšina žiakov zo ZŠ Krásnohorské Podhradie internet doma nemá. Vedenie školy však nezaháľa a aj s týmto problémom sa patrične vysporiadalo.

Ako informoval riaditeľ školy Ladislav Mikula, škola je pomerne solídne vybavená po stránke IKT, avšak majú stále veľmi obmedzenú možnosť komunikácie so žiakmi i rodičmi prostredníctvom online.

„Drvivá väčšina našich žiakov nemá v domácnostiach zavedený internet. Kým niektoré školy dnes využívajú digitálnu komunikáciu so žiakmi, v našich podmienkach musíme voliť iba klasické formy a metódy spolupráce s rodinou. Preto na podnet riaditeľa školy v minulých dňoch vypracovali učitelia množstvo informácií, testov, cvičení, ale aj zábavných úloh pre všetkých žiakov školy,“ uviedol Mikula.

Ako doplnil, následne ich rozmnožili a roztriedili po jednotlivých ročníkoch.

„Túto haldu úloh v nasledovných dňoch poroznáša sociálna pedagogička spoločne s terénno -sociálnymi pracovníkmi a MOPS pri obci. Chceme veriť, že u väčšiny žiakov to padne na úrodnú pôdu a aspoň trochu si v tejto dobe pripomenú školské povinnosti. Vypracované zadania sa budú následne zbierať a žiakom sa doručí ďalšia várka študijných materiálov,“ dodal na záver riaditeľ školy.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Vzdelávanie sa po hradom Krásna Hôrka
7
Galéria
Zdroj: ZŠ Krásnohorské Podhradie
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie