Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  18 °C
Peter Simon Kultúra

Neviete čo po práci či škole v Rožňave? Pestrá PONUKA akcií na celý týždeň

V centre Horného Gemera a okolí sa nudiť rozhodne nebudeme. Čo všetko prinesú nadchádzajúce dni do nášho mesta? Vybrali sme pre vás top akcie.

Ilustračný obrázok k článku Neviete čo po práci či škole v Rožňave? Pestrá PONUKA akcií na celý týždeň
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Einstein a relativita

13. február 2017 od 17:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
V Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave sa uskutoční astronomické multimediálne podujatie pri príležitosti prezentácie nového astronomického ďalekohľadu zakúpeného pre rožňavskú hvezdáreň. V prvej časti je pre záujemcov o astronómiu, ale aj pre širokú verejnosť, pripravená pútavá prednáška s názvom Einstein a relativita, a po jej skončení bude odprezentovaný nový prenosný astronomický ďalekohľad, ktorý obohatí vybavenie hvezdárne a umožní realizovať aj výjazdové pozorovania v rámci regiónu.

Hrady Gemera a Malohontu

13. – 17. február 2017 od 8:00 do 12:00 a 13:00 do16:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Výstavu pod názvom „Hrady v Gemeri – Malohonte“ budú môcť návštevníci vzhliadnuť v termíne od 2. februára 2017 do 23. marca 2017 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25. Archeologický výskum bol vykonaný len na niektorých hradoch, aj to zvyčajne len vo forme jedno až dvojsezónneho zisťovacieho výskumu. Z tohto dôvodu sú naše znalosti o hradoch v Gemeri – Malohonte obmedzené a neúplné. Aj napriek tomu sprístupnená výstava sumarizuje doterajšie výsledky archeologického a historického bádania o hradoch v Gemeri – Malohonte, predstavuje pôdorys hradov s predpokladaným rozsahom hradného areálu, oboznamuje návštevníka s eventuálnymi historickými fotografiami a pohľadnicami, ale aj so súčasným stavom hradu.

Historická Rožňava na fotografiách

13. – 17. február 2017 od 8:00 do 12:00 a 13:00 do16:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Samotná výstava je inštalovaná podľa časových období v troch výstavných miestnostiach. Každá z nich mapuje samostatné obdobie mesta, a to najmä jeho stavebnú premenu. Prvá miestnosť je venovaná obdobiu monarchie. Druhá miestnosť približuje medzivojnové obdobie mesta – Rožňavu v 1. ČSR, ale aj po jej začlenení do Maďarska po roku 1938. Tretia miestnosť poukazuje na Rožňavu v povojnovom období – v období, kedy prešla svojou hádam najväčšou stavebnou premenou. Na výstave môžete vidieť 250 kusov kópií historických fotografií a pohľadníc, ktoré boli pre potreby výstavy upravené do jednotného formátu A3. Zábery pochádzajú z bohatej zbierky Klubu priateľov starej Rožňavy a fotoarchívu Baníckeho múzea v Rožňave. Výstava je vhodne doplnená o zbierkové predmety Baníckeho múzea v Rožňave, ale aj o predmety zo súkromných zbierok Rožňavčanov – nadšencov. Ide o dobové tlače, knihy, listiny, domové tabuľky, odznaky, mapy mesta, ale najmä originálne fotografie, albumy a pohľadnice Rožňavy. Medzi nimi vyniká fotoreprodukcia donačnej listiny kráľa Ondreja III. z 3. februára 1291 – prvej písomnej zmienky o Rožňave.

Kino Apollo

16. február od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Komorná – v pôvodnom znení s titulkami – dráma, Kórejská republika 2016 144 min. MP15. Vstupné: 2 eurá. Réžia: Park Chan-wook. Príbeh mladej ženy, ktorá sa stáva komornou tajomnej bohatej japonskej dedičky. V melodramatickom a pikantnom príbehu sa stáva súčasťou plánu ako získať jej majetok. Adaptácia románu Zlodejka úspešnej súčasnej britskej spisovateľky Sarah Waters.

NEVYLIEČITEĽNÍ

17. február 2017 od 19:00 hod., Divadlo ACTORES, Rožňava
Miestami lyrická, miestami bláznivá komédia v príťažlivom hereckom obsadení. Spleť lások, prelínanie sa vzťahov a následné trápenia hlavných hrdinov zverených do rúk psychológom, ktorí by sami potrebovali odbornú pomoc, prináša množstvo komických situácií. Dĺžka predstavenia: 2 hodiny bez prestávky. Autor: Christopher Durang. Réžia: Michal Spišák. Účinkujú: Csongor Kassai, Helena Krajčiová, Kamil Mikulčík, Otto Culka, Lenka Barilíková.

Valentín v Times clube

17. február 2017 od 21:00 hod., TIMES CLUB, Rožňava
Piatok 17. februára v znamení dozvukov Valentína, pre všetkých tých čo svoju lásku ešte len hľadajú, či sa len chcú dobre zabaviť a užiť si nasledujúci víkend s kamarátmi. Každý pri vstupe získa od hostesiek svietiaci náramok, ktorý následne počas večera môže darovať niekomu s kým sa počas večera spozná, či sa mu práve len tak páči. Ten kto získa počas večera najviac svietiacich náramkov získa od nás konzum vo výške 50 eur! Všetci ostatní s menším počtom náramkov nezúfajte, za každých 5 náramkov získavate špeciálny miešaný Valentínsky drink zadarmo. Hosťami večera budú DJ Mano z Maďarska a cocktailový majster Andris, u ktorého si príde určite každý na svoju chuť. Samozrejmosťou je Valentínska výzdoba. V TIME CLUB-e SA NA VÁS TEŠIA TENTO PIATOK, skvelá párty plná zábavy a súťaží je zaručená. Vstupné: 2 eurá.

Ples rodičov a priateľov školy

18. február 2017 od 19:30 hod., Kultúrny dom, Gemerská Poloma
Ples rodičov a priateľov školy, ktorý sa uskutoční dňa 18. februára 2017 v čase od 19:30 hod. v sále kultúrneho domu v obci Gemerská Poloma. Počas večera Vám do tanca zahrá hudobná skupina SAKO. Pre účastníkov je taktiež pripravená tombola. Vstupné: 9 eur.

VI. Ples dopravákov

Pozývame Vás na v poradí VI. Ples dopravákov, ktorý sa uskutoční 18. februára 2017 so začiatkom o 19:00 hod. v reštaurácii Áčko v obchodnom dome Billa. Celým večerom Vás bude sprevádzať hudobná skupina Trend. Vstupné: 18€.

XII. Reprezentačný ples

Auto šport klub Rožňava Vás pozýva na v poradí 12. Reprezentačný ples, ktorý sa uskutoční 18. februára 2017 o 19:30 hod. vo veľkej sále mestského úradu. O hudbu sa postará Contra Band. Vstupné: 28€.

Strapačkový večierok

Dobrovoľný hasičský zbor obce Plešivec a obec Plešivec Vás srdečne pozývajú na tradičný Strapačkový večierok, ktorý sa uskutoční vo veľkej sále Kultúrneho domu, dňa 18. februára 2017 so začiatkom o 20:00 hod. Počas večera Vás bude baviť hudobná formácia K&K Band. Vstupné: 8€.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk