Správy

Nemocnica v Rožňave zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné ambulancie: FOTO

Nemocnica Svet zdravia (SZ) Rožňava v piatok otvorila vynovenú ambulantnú časť fyziatricko-rehabilitačného oddelenia (FRO).

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Rožňave zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné ambulancie: FOTO
9
Galéria
Zdroj: Svet Zdravia, Rožňava

Je výsledkom rekonštrukcie priestorov, v rámci ktorej boli do zdravotníckeho zariadenia nakúpené aj nové medicínske prístroje.

„Presne pred dvomi rokmi sme v našej nemocnici otvárali nové FRO, moderné lôžkové oddelenie s terapeutickými miestnosťami a telocvičňami. Veľmi ma teší, že sme teraz dokázali komplexne vynoviť aj ambulantnú časť oddelenia a priniesť v rámci nej pacientom i nové služby,“ uviedol riaditeľ rožňavskej nemocnice Dušan Suchý.

Práce v ambulantnej časti oddelenia trvali približne tri mesiace a náklady sa vyšplhali podľa vedenia siete SZ na približne 20 000 eur. V rámci nich sa zrealizovali viaceré dispozičné zmeny a priestory sa kompletne zrekonštruovali a vymaľovali. Boli tiež vymenené inštalácie vody, kanalizácia, obklady či svetlá.

Okrem rekonštrukcie nemocnica v Rožňave zakúpila pre ambulancie aj nové prístrojové vybavenie pre elektroterapiu a balneoterapiu. Ako uvádza vedenie SZ, novinkou v nemocnici je rázová vlna, v súčasnosti považovaná za jednu z najmodernejších metód bez použitia skalpela a bez bolesti.

„Ošetrenie je kombináciou okamžitého účinku rázovej vlny a hĺbkového efektu radiofrekvenčnej biostimulácie. Vďaka tomu dokážeme pri akútnych príznakoch výrazne zmierniť či až odstrániť bolesť už po prvom ošetrení a pri chronických problémoch už po troch až piatich ošetreniach,“ vysvetlila primárka FRO Karin Micheľová.

Foto: ilustračné

Obrazom: Nemocnica v Rožňave zrekonštruovala fyziatricko-rehabilitačné ambulanci
9
Galéria
Zdroj: Svet Zdravia, Rožňava
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie