Peter Simon Správy

Námestie v Rožňave obsadia vojaci so špeciálnou technikou: Deň pred tým sa však môžeme tešiť na vatru!

Podujatie bude trvať dva dni a uskutoční sa aj vatra nad mestom, či defilé vojenskej techniky na Námestí baníkov.

Ilustračný obrázok k článku Námestie v Rožňave obsadia vojaci so špeciálnou technikou: Deň pred tým sa však môžeme tešiť na vatru!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Veliteľ Gemersko – malohontského práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany pozýva širokú verejnosť na oslavu 100. výročia plynovej služby a chemického vojska s podporou mesta Rožňava.

Podujatie je rozdelené na dva dni. V ten prvý sa nad mestom uskutoční vatra. Vatra Chemickej storočnice a kultúrny chemický program sa bude konať 16. septembra 2019 v čase od 19:00 do 24:00 hod. na lúke nad pamätníkom Pápeža Jána Pavla II.

Tešiť sa môžeme na vystúpenie súboru Haviar a Radzin, aktivity pre deti, ochutnávku vojenského guláša, a nebude chýbať možnosť vlastnej opekačky.

O deň neskôr, teda 17. septembra 2019 od 10:30 hod. do 13:30 hod. sa v srdci Rožňavy (Námestie baníkov) sa bude konať slávnostný nástup a defilé vojenskej techniky.

Prvým bodom programu bude slávnostný nástup Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany za účasti príslušníkov Armády Českej republiky. Následne uvidíme pochod jednotiek s defilé špeciálnej bojovej techniky. Verejnosť určite zaujmú aj statické a dynamické ukážky činnosti / výcviku.

Ako informoval náčelník mestskej polície v Rožňave Róbert Hanuštiak, obyvatelia a návštevníci nášho mesta sa musia pripraviť na dopravné obmedzenie. „To bude súvisieť s oslavami 100. výročia vzniku plynovej služby a chemického vojska, počas ktorých bude dňa 17. septembra 2019 uzatvorené celé centrum mesta,“ uviedol Hanuštiak.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie