Najväčší úspech Čaputovej v okrese: V týchto obciach skončila nadpriemerne vysoko!

Najvýraznejší úspech v Rožňavskom okrese zaznamenala Zuzana Čaputová vo viacerých obciach okresu, avšak v jednej získala viac ako 63%. V ktorej?

Peter Simon

Prvé kolo prezidentských volieb rozhodlo o dvojici kandidátov, ktorí zabojujú o post hlavy štátu. Do druhého kola Slováci svojimi hlasmi posunuli Zuzanu Čaputovú a Maroša Šefčoviča.

Zuzana Čaputová získala podľa oficiálnych informácií zo Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR) v sobotnom hlasovaní celkom 870 415 hlasov, a teda 40,57 %. Maroš Šefčovič ide do druhého kola s počtom 400 379 hlasov (18,66 %).

Rovnako ako v celoslovenskom merítku, Zuzana Čaputová skončila na prvom mieste aj vo väčšine okresov, aj v tom našom (39,66%). Prvé miesto obsadila tiež vo väčšine obcí v Rožňavskom okrese.

Najvýraznejší úspech v okrese zaznamenala Zuzana Čaputová v dedinke s názvom Brdárka, kde získala až 63,15% platných hlasov, čím prekonala aj svoj celoslovenský priemer. Druhé miesto tu patrí Eduardovi Chmelárovi (15,78%), a tretím v Brdárke je Béla Bugár (5,26%).

Čaputovej percentá nad päťdesiatku zaznamenali aj Jablonove nad Turňou (54,37%), po 53,53% získala v Drnave a v Lipovníku. V Dlhej Vsi to bolo presne 52,11% hlasov.

Výsledky všetkých kandidátov vo všetkých obciach okresu Rožňava nájdete v grafikách v našej fotogalérii.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk