Správy

Najstaršia Rožňavčanka oslávila 101 rokov: Zablahoželal jej aj primátor mesta

Pani Anna Jankóová je už od roku 2016 najstaršou občiankou mesta Rožňava. Tohto roku oslávila úctyhodných 101 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Najstaršia Rožňavčanka oslávila 101 rokov: Zablahoželal jej aj primátor mesta
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala Erika Švedová z mestského úradu v Rožňave, primátor mesta, Michal Domik bol jubilantke zablahoželať v zariadení pre seniorov Subsidium.

„Z dôvodu pretrvávajúcich opatrení proti šíreniu koronavírusu si kyticu, vecný dar ako i pamätný list oslávenkyňa prevzala v areáli zariadenia v altánku, kde sa sama podpísala aj do pamätnej knihy,“ dopĺňa Švedová.

„Jubilantka Anna Jankóová sa narodila 28. júna 1919 v Drnave v rodine roľníkov. Bola piatym dieťaťom z deviatich. Mala šiestich bratov a dve sestry. Je už len jedinou žijúcou zo súrodencov. Život sa s ňou veľmi nemaznal. Jej manžel padol vo vojne. Ostala sama so štyrmi deťmi, o ktoré sa s o to väčšou láskou starala. Popri všetkých starostiach a povinnostiach si však našla trochu času aj na svoje záľuby, ktorými boli spev a háčkovanie. Rada sa venovala záhradke, mala rada kvety, prírodu a dlhé prechádzky,“ spresnila.

Pani Jankóová je ešte aj dnes stále usmievavá babička s iskrami v očiach. Postriebrené vlasy a vráskami zbrázdená tvár jej neubrala chuť a elán do života.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Rožňava

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie