Kultúra

Nádherné FOTO z Betliara s nádychom luxusu: Piknik v historickom štýle prilákal davy

Rožňavčania a aj turisti si mohli na vlastnej koži vychutnať Andrássyovský piknik v historických kostýmoch. Pozrite si desiatky fotiek.

Ilustračný obrázok k článku Nádherné FOTO z Betliara s nádychom luxusu: Piknik v historickom štýle prilákal davy
33
Galéria
Zdroj: SNM - Kaštieľ Betliar

Múzeum Betliar obnovilo tradíciu piknikov v parku pri kaštieli podľa vzoru aristokratických zvykov ešte pred šiestimi rokmi, aby sme si všetci, ktorí sa chceme preniesť do časov nedávno minulých, pripomenuli, ako trávila leto urodzená spoločnosť, ako si vychutnávala letné dni v prírode s dobrým jedlom, hudbou a úžasnou atmosférou anglického parku.

Aj tohto roku boli vítaní všetci, ktorí chceli zažiť nezabudnuteľné chvíle na anglickom trávniku, kde kedysi piknikovala európska smotánka, členovia Andrássyovskej rodiny, ich príbuzní a hostia, ktorí sem väčšinou prichádzali na poľovačky.

Pozrite si priebeh pikniku v historickom štýle v Betliari v nasej galérii.

„Na lúke pred kaštieľom znela hudba, o zábavu pre deti sa postaralo divadlo Theátrum s divadelnou hrou ZVIERATKOVO – Oslava a zároveň boli na piknikovej lúke pripravené tvorivé dielne, kde si deti mohli vyskúšať svoje zručnosti pod vedením skúsenej výtvarníčky. Naši najmenší návštevníci mali jedinečnú možnosť vyskúšať si kostýmy a zapózovať pred fotoaparátom ako princezné a rytieri. Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť, ktorú mohli návštevníci stretnúť a taktiež sa s ňou aj odfotiť na lúke pred kaštieľom,“ informovala Judita Krajčiová z betliarskeho mú­zea.

Ako doplnila, okrem vlastných pochúťok boli pre prítomných pripravené regionálne produkty a rôzne pochúťky od našich predajcov.

„Svojou prítomnosťou nás v tento deň poctila aj veľvyslankyňa Bridget Brink U.S. Embassy Slovakia, ktorá navštívila expozíciu kaštieľa v Betliari a pozrela si aj krásy anglického parku,“ informuje múzeum na svojej oficiálnej facebook stránke.

Každý, kto prišiel na piknik oblečený v dobovom kostýme, získal voľnú vstupenku na prehliadku kaštieľa. Piknik sa uskutočnil v sobotu 11. júla o 14:00 hod. na lúke pred kaštieľom.

Podujatie sa konalo v zmysle protiepidemio­logických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR a nariadení generálneho riaditeľa SNM.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Pozrite si priebeh pikniku v historickom štýle v Betliari
33
Galéria
Zdroj: SNM - Kaštieľ Betliar
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie