Správy

Nad Rožňavou horela vatra: FOTO z čarovnej atmosféry večera

Vatru slobody, ktorú si už viacerí Rožňavčania obľúbili, v tomto roku vystriedala Vatra SNP. Bola aj náhradou programu ku Dňu detí, ktorý mesto z pochopiteľných dôvodov v júni neorganizovali. Večer sa zabavili aj tí skôr narodení.

Ilustračný obrázok k článku Nad Rožňavou horela vatra: FOTO z čarovnej atmosféry večera
16
Galéria
Zdroj: Mesto Rožňava

Ako informovala v správe Lenka Leštáková, z Odboru kultúry, športu a cestovného ruchu v našom meste, v piatok, 28. augusta od 16:00 hod. mesto v spolupráci s viacerými organizáciami prichystali bohatý program pre rodiny s deťmi. Veľká vďaka patrí Základnej umeleckej škole v Rožňave, Centru voľného času v Rožňave, Slovenskému červenému krížu v Rožňave, OK Gemer, Hasičskému a záchrannému zboru, miestnym silovým zložkám Policajného zboru SR ale aj vojenským práporom sídliacim v meste Rožňava.

„Ďakujeme, že ukážkami svojej práce a rôznymi kreatívnymi hrami strhli deti, ktoré sa za krásneho počasia mohli dosýta vyšantiť. Zábavu na stanovištiach komentovali a svojimi aktivitami prispeli aj animátori agentúry NEJA. Svojou prítomnosťou všetky deti potešili aj Mimoň a Šmolko,“ uvádza Leštáková.

Ako doplnila, následne sa divákom prihovoril aj pán primátor, Michal Domik, ktorý pripomenul význam Slovenského národného povstania a potrebu vážiť si to, čo pre nás naši predkovia krvopotne vybojovali.

„Nasledovalo vystúpenie country tanečnej skupiny Nashville z Košíc. Vrchol podujatia – samotné zapálenie vatry nastalo po ôsmej hodine večer a nasledovala voľná zábava s country kapelou Rebel's Band až do polnoci. Počas podujatia boli pripravené aj menšie ohníky, ale nechýbali samozrejme ani stánky s občerstvením,“ uviedla na záver Leštáková.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: MestoRožňava.sk

Obrazom: Nad Rožňavou horela vatra
16
Galéria
Zdroj: Mesto Rožňava
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie