Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  22 °C
Webnoviny - Krimi

Muž fyzicky napadol dvoch policajtov

Zo zločinu útoku na verejného činiteľa polícia obvinila 31-ročného Jozefa G. z Košíc, ktorý bol v minulosti už štyrikrát súdne trestaný.

Obvinený 5. novembra dopoludnia pred budovou súdu na Štúrovej ulici v Košiciach fyzicky napadol policajtov, ktorí ho vyzvali, aby sa preukázal a upustil od protiprávneho konania, ktorého sa tam dopúšťal.

Jedného policajta udrel oboma rukami do hrudníka a druhého kopol do stehna. Policajti jeho ďalším útokom zabránili použitím donucovacích prostriedkov, nik nebol zranený. Pri jeho eskortovaní na policajný útvar obvinený v služobnom motorovom vozidle znovu napadol jedného z policajtov, ktorého opakovane kopal do nohy a spôsobil mu zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Policajti znovu použili donucovacie prostriedky a nasadili mužovi putá. Pri tomto zákroku obvinený utrpel tržnú ranu na hlave s doposiaľ neurčenou dobou liečenia.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, použitie donucovacích prostriedkov bolo vyhodnotené ako oprávnené. Obvineného umiestnili do cely policajného zaistenia a dajú podnet na jeho vzatie do väzby.

Polícia obvinila mladíka, ktorý okradol dvoch Košičanov Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva 18-ročného Patrika M. z Košíc, ktorý 29. októbra okolo 21:15 na Sládkovičovej ulici v Košiciach spolu s ďalšími doposiaľ neznámymi páchateľmi fyzicky napadol dvoch Košičanov. Obvinený mladík so svojimi spolupáchateľmi ukradol 17-ročnému Oliverovi mobilný telefón, hotovosť 10 eur a prsteň z chirurgickej ocele a 16-ročnému Františkovi mobilný telefón. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, Oliver zranený nebol a vznikla mu škoda 81 eur, František utrpel ľahké zranenia a vznikla mu škoda 154 eur. Obvineného mladíka stíhajú na slobode.

Tento článok nie je možné komentovať.