Peter Simon Správy

Mikuláš na rožňavských cestách: Vodiči takúto kontrolu nečakali

Policajti v Rožňave si pripravili v rámci svojich preventívnych aktivít akciu Mikuláš na ceste. V sprievode školákov muži zákona odmeňovali dobrých aj tých menej predpisových vodičov. Vieme koľko prehreškov zaevidovali.

Ilustračný obrázok k článku Mikuláš na rožňavských cestách: Vodiči takúto kontrolu nečakali
2
Galéria

Muži zákona sa rozhodli pre preventívnu akciu, ktorá prebiehala na cestách v našom meste. K autu sa okrem policajta naklonili aj deti. Vieme prečo.

V piatok, 6. decembra 2019 v čase od 10:00 hod do 11:00 hod. Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave v spolupráci so Základnou školou Na Ul. Zlatej 2 v Rožňave, vykonalo dopravno – preventívnu akciu s názvom „Mikuláš na ceste“.

Ako sme od polície zistili, počas akcie, ktorá prebiehala na Ul. Štítnickej v Rožňave ( na parkovisku pred VSE) sa policajti zamerali na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, kontrolu povinnej výbavy motorového vozidla, používanie bezpečnostných pásov, na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok pred jazdou a počas jazdy, technický stav vozidla a iné priestupky v cestnej premávke.

„Kontrolovaným vodičom deti rozdávali vlastnoručne namaľované obrázky Mikulášov alebo čertov, podľa toho či vodiča odmeňovali za správnu jazdu a dodržiavanie predpisov, resp. karhali za priestupok,“ uviedol pre náš web Miroslav Korintuš z OR PZ v Rožňave.

„Príslušníci dopravnej polície počas akcie skontrolovali celkom 28 motorových vozidiel. Žiaci základnej školy odmenili Mikulášom 26 vodičov za jazdu bez porušenia pravidiel cestnej premávky. Postavičku Čerta spolu s pokarhaním dostali 2 vodiči, ktorí dopravné predpisy porušili (nepoužívanie bezpečnostných pásov),“ doplnil Korintuš.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Obrazom: Mikuláš na rožňavských cestách
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie