Peter Simon Správy

Miesta pri Rožňave, kde sa dá príjemne schladiť: Tu peniaze nepotrebujete! FOTO a VIDEO

Len na skok od Rožňavy sa nachádza niekoľko zákutí, v ktorých môžete objaviť hneď niekoľko zaujímavostí a pri tom utiecť pred teplom.

Ilustračný obrázok k článku Miesta pri Rožňave, kde sa dá príjemne schladiť: Tu peniaze nepotrebujete! FOTO a VIDEO
8
Galéria

Letné prázdniny klopú na dvere a príjemné zážitky môžete načerpať aj neďaleko Rožňavy v krásnom prostredí Gemera. Vybrať sa na niektoré miesta môžete aj s rodinou, a užiť si tak deň plný krásnych pohľadov. Niekoľko takzvaných divov, nájdeme aj v okolí Rožňavy. Toto sú oni.

Pokoj v lone prírody

Ak hľadáte pokoj, milujete leňošenie v lone prírody a spev vtákov je pre vás obľúbenou symfóniou, potom by ste sa mali vybrať na Úhornú. Jazero Úhorná, v minulosti nazývané aj Jazero mieru, je vyhľadávanou lokalitou nielen turistov z okolitých dedín, ale aj širšieho okolia. O čistote vody v jazere svedčí prítomnosť vodných vtákov, aj rýb. Brehy jazera ponúkajú možnosti na príjemne strávený deň aj pre rodiny s malými deťmi. Je tu príležitosť aj na stanovanie. Lokalita je rajom pre rybárov. Jazero obklopujú lesy, čo dáva možnosť načerpať novú energiu a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Ak však uprednostňujete aktívne trávenie voľného času, pri jazere sa začína turistická trasa, ktorá pokračuje obcou Úhorná a končí v Krásnohorskom Podhradí.

Nachádza sa priamo medzi domami

Jedinečný vodopád svojho druhu je najväčším a najvýdatnejším vodopádom v oblasti Slovenského krasu. Nachádza sa priamo v obci Hrhov. Hrhovský vodopád je najväčším a najvýdatnejším vodopádom v oblasti Slovenského krasu. Len máloktorá obec na Slovensku sa môže popýšiť takou atrakciou ako Hrhov. Priamo v strede obce tu totiž buráca nádherný 15 metrov vysoký vodopád napájaný jednou z najvýdatnejších vyvieračiek v Slovenskom krase. Návšteva vodopádu je vhodná aj pre malé deti a je zvládnuteľná naozaj pre každého. Priestor pred vodopádom slúži ako oddychovo-relaxačná zóna. Bol tu vybudovaný altánok, lavička a vstupná brána s mostíkom.

Pozrite si v našej galérii krásne fotky a video z Hrhovského vodopádu :)

Krasové jazierka

Krásnohorská Dlhá Lúka je obec pomerne známa. Avšak okrem historických zaujímavostí ukrýva aj prírodne. Jednou z najznámejších je Krásnohorská jaskyňa. Tá je zapísaná aj do Svetového dedičstva. No pri prechádzke ku tomuto skvostu natrafíte určite na ďalší a zaujme vás. Jedná sa o krásne prírodné jazierka, ktoré sú vytvorené na toku riečky Buzgó. Je to približne 20 metrový krasový povrchový útvar a vápencová kaskáda medzi Krásnohorskou jaskyňou a kaplnkou Panny Márie. V podzemí jaskyne potok Buzgó svojou činnosťou rozpúšťal po dlhé tisícročia vápenec. Na povrchu sa potok Buzgó vlieva do riečky Čremošná.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie