Správy

Mestská polícia rozdala už viac ako 300 rúšok: Čo ich teraz najviac zamestnáva?

Rožňavská mestská polícia sa v týchto časoch prioritne orientuje na kontrolu dodržiavania opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva. Viac nám porozprával náčelník, Róbert Hanuštiak.

Ilustračný obrázok k článku Mestská polícia rozdala už viac ako 300 rúšok: Čo ich teraz najviac zamestnáva?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Podľa slov náčelníka mestskej polície v Rožnave Róberta Hanuštiaka sa momentálne muži zákona zameriavajú najmä na povinnosť nosenia rúšok mimo bydliska, udržiavanie min. 2 m vzdialenosti medzi osobami na verejnosti, uzatvorenie prevádzok v nedeľu ako i na stále platné opatrenia ohľadom uzatvorenia určených prevádzok, služieb, zákaz konania verejných, kultúrnych a športových podujatí.

„Popri tom samozrejme dohliadame aj na verejný poriadok v našom meste a súčasne roznášame rúška rizikovým skupinám obyvateľstva. Doposiaľ sme takto odovzdali už 340 rúšok. Situácia v našom meste je relatívne pokojná, ale v dôsledku uzatvorenia pohostinských zariadení a barov nám stúpa počet riešení požívania alkoholu na verejnosti a s tým spojených i ďalších priestupkov, ako napr. znečisťovanie verejného priestranstva a vzbudzovanie verejného pohoršenia,“ hovorí Hanuštiak.

Ako doplnil, v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom PZ v Rožňave tiež preverujú činnosť niektorých pohostinských zariadení, ktoré pravdepodobne svoje prevádzky úplne nezatvorili a sú prevádzkované protiprávne.

„Zameriavame sa aj na činnosť prevádzkovateľov taxislužby a kontrolujeme či dodržiavajú obmedzenia vydané Úradom verejného zdravotníctva. V prípade porušenia vydaných opatrení vinníkov maximálna sankcia určite neminie,“ dodal na záver Róbert Hanuštiak.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Statické a dynamické ukážky Polície na dopravnom ihrisku v Rožňave
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie