Mesto sa pustilo do odpratávania posypu: Tieto ulice vyčistia ako prvé

Po snehu už ani stopy, a tak posyp, ktorý v zime pomáhal chrániť proti šmyku, predstavuje problém hlavne pre ženy. Mesto sa pustilo do upratovania. Na vrtochy počasia však sú ešte pripravení.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Mesto sa pustilo do odpratávania posypu: Tieto ulice vyčistia ako prvé
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto v snahe zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov na cestách, ako aj chodníkoch, posýpa cesty a chodníky štrkom aj soľou. Ten je počas mrazov, ktoré vytvárajú zľadovatený povrch veľmi užitočným. Teraz je však tento stav problémom.

S otázkou, ako mesto napreduje s odpratávaním posypu sme kontaktovali riaditeľa technických služieb, Mikuláša Gregora.

Ako informoval, so zberom zbytkov posypového materiálu začali práve dnes, 13. marca za pomoci Menších obecných služieb (MOS).

„Začali sme na Námestí baníkov a následne budeme odpratávať ulice v meste, kde sú rovinky, nakoľko ešte hlásia ochladenie, tak vyššie položené lokality mesta ešte necháme, aby sme neupratali aj tam, kde možno bude potrebný posyp. Tieto lokality však prídu na rad s čistením tiež,“ povedal pre náš web Gregor.

Zároveň so zberom prebehne aj čistenie kanálových vpustí. „Kanálové vpuste boli priebežne čistené, to znamená, že za pomoci MOS prebehli čistenia, ale samozrejme je ich treba čistiť stále. Kritické miesta týchto vpustí sa čistili aj dnes,“ dodáva pre Rožňavu24 riaditeľ.

S pozbieraným štrkom majú takéto plány. Pred areálom technických služieb pripravujeme nový parkovací priestor a štrk sa použije na tento účel," upresnil na záver Gregor.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame