Peter Simon Správy Samospráva

Mesačný plat primátora Rožňavy: TÚTO sumu si Michal Domik pripíše na účet, FOTO a VIDEO

Mestskí poslanci na ustanovujúcom zasadnutí schválili výšku mesačného platu novozvolenému primátorovi. Pozrite sa, koľko zarobí Michal Domik a či platí predvolebný sľub o tom, že sa platu vzdá.

Zdroj: Facebook

Mesačný plat vo výške 2681 eur bude mať vo svojom prvom volebnom období primátor Rožňavy Michal Domik. Rozhodli o tom novozvolení poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) na svojom ustanovujúcom zasadnutí začiatkom decembra.

Uvedená mzda je základnou, teda najnižšou možnou, ako ju určuje príslušná legislatíva na základe počtu obyvateľov mesta.

Návrh poslanca Bolačeka

V zmysle zákona č. 253/1994 Z. z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov ju však MsZ môže zvýšiť v rozmedzí od 0 do 60 percent. Rožňavskí poslanci na základe návrhu poslanca Ondreja Bolačeka rozhodli o nulovom zvýšení primátorovho platu.

Plat Domika na transparentný účet

Primátor mesta avizoval v rámci kampane, že sa vzdá platu. „Môj plat bude poukazovaný na transparentný účet, ktorý si môžu obyvatelia mesta pozrieť. Bude to zverejnené aj na mestskej stránke. Následne vymyslíme nejaký systém ako sa budú môcť jednotlivci aj organizácie hlásiť a hlavne budem spolupracovať so sociálnou komisiou. Z tohto platu sa budú podporovať rôzne projekty, napríklad pre športové kluby, združenia alebo aj kultúrne záležitosti, ktoré budú potrebovať nejakú jednorázovú finančnú pomoc,“ uviedol Domik.

Burdigovi preplatia dovolenku

Zástupcovia občanov rozhodovali aj o preplatení nevyčerpanej dovolenky končiaceho primátora Pavla Burdigu v rozsahu 50 dní. „Dôvody nevyčerpanej dovolenky sú jeho pracovná vyťaženosť a realizácia konkrétnych projektov,“ zdôvodnila prednostka Mestského úradu Rožňava Erika Mihaliková.

Ako konkretizoval Domik, odchádzajúci primátor dostane ako náhradu nevyčerpanej dovolenky sumu približne 5 900 eur. „Prináleží mu to, odsúhlasili sme len to, čo mu zo zákona patrí. Nenazval by som to žiadnym zlatým padákom, ani poslanci k tomu nemali pripomienky,“ vysvetlil nový primátor.

Obrazom: Fotky z ustanovujúceho zasadnutia MZ v Rožňave
56
Galéria
Zdroj: Dnes24/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie