Eva Viestová Futbal

Memoriál J. Kubajdu a J. Buvalu

V sobotu 23.7. popoludní sa na ihrisku MFK v Revúcej konal už 39. ročník futbalového turnaja internacionálov o memoriál Jožka Kubajdu a Jožka Buvalu, ktorý usporiadal klub Internacionálov mesta Revúca.

Turnaja sa zúčastnili mužstvá : Magnezit Jelšava, Baník Lubeník, Iskra Revúca, FC Rio Rožňava.

Kúsok z histórie : Jožko Kubajda, ako mimoriadne všestranný športovec sa každoročne zúčastňoval Magnezitiády, ale futbalu zostal vždy verný, ako aj mužstvu Iskra alebo Magnezit Jelšava. V júni 1978 pri majstrovskom zápase s Kežmarkom sa nešťastne zranil a napriek intenzívnej lekárskej starostlivosti dňa 8.9.1978 zomrel. Jožko Buvala bol dobrým futbalistom Slovmagu Lubeník, ale zahynul pri tragickej dopravnej nehode.

Na prvý zápas nastúpili mužstvá Slovmag Lubeník-FC Rio Rožňava ( 1:2). Druhý zápas odohrali Magnezit Jelšava-Iskra Revúca (O:3). V zápase o tretie a štvrté miesto sa stretli mužstvá z Jelšavy a Lubeníka ( 2:1). Finálový zápas odohrali Revúca s Rožňavou a turnaj vyhrala Revúca 1:0.

**Poradie mužstiev:

  1. Iskra Revúca
  2. FC Rio Rožňava
  3. Magnezit Jelšava
  4. Slovmag Lubeník**

Najlepším strelcom sa stal Vladimír Gallo zo Slovmagu Lubeník a najlepším brankárom P. Gombár z Magnezitu Jelšava.

Turnaj vyhodnotil Karol Pollák, ktorý poďakoval všetkým všetkým zúčastneným, ako aj sponzorom za účasť. Ceny odovzdal hosť Ing. J. Laššan- starosta obce Mokrá Lúka.

Zdroj : K. Pollák

Memoriál J. Kubajdu a J. Buvalu
1
Galéria
FutbalRARVJelLub
49
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie