Marek Šebeňa Hokej

Medzev zdolal Paču až po samostatných nájazdoch

V dôležitom stretnutí šlo obom aktérom v prípade víťazstva o upevnenie si celkovej tretej priečky. V úvodnej tretine gól nepadol i keď sa útoky prelínali.

Chýbalo však presnejšie a dôraznejšie zakončenie. V druhej časti hry sa z vedenia najprv radovala Pača, ale o niekoľko minút neskôr Twister skóre zrovnal. Následne si Medzevčania vypracovali niekoľko tutoviek, ale tie nedokázali vyjadriť gólom. S nerozhodným stavom nastupovali súperi do záverečnej tretiny. Pača už v 10.min. viedla rozdielom triedy 4:1, ale neskôr sa dostala pod tlak a súper sa dotiahol až na kontaktný gól. V poslednej minúte mali Medzevčania výhodu dvojnásobnej presilovky, ktorú štyri sekundy pred koncom korunovali vyrovnávajúcim gólom. Následné samostatné nájazdy Pača nepremenila a Medzev zásluhou Nagya raz skóroval, čím rozhodol zápas vo svoj prospech. Medzev – Pača 5:4 (0:0, 1:1, 3:3) ,1:0 sn. G: Raáb, Nagy 2, Sýkora, Tóth – Poul, Dlugoš 2, Toplanský