Peter Simon Správy

Májové inšpirácie: Čo prinesie autorská výstava Judity Krajčiovej?

Rožňavčanom, ale i širokému okoliu známa Judita Krajčiová predstaví svoju tvorbu na výstave s názvom Májové inšpirácie v Dome tradičnej kultúry Gemera.

Ilustračný obrázok k článku Májové inšpirácie: Čo prinesie autorská výstava Judity Krajčiovej?
Zdroj: FB Judita Krajčiová

V stredu, 15. mája 2019 o 17:00 hod. sa uskutoční vernisáž spojená s autorkinou ukážkou techniky maľovania na hodváb.

Ako informovala Anežka Kleinová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave (GOS). GOS predstaví Juditu Krajčiovú ako neprofesionálnu výtvarníčku prostredníctvom jej vyšívaných obrazov s ľudovými motívmi, s ktorými svoju tvorbu začínala, a ktoré v súčasnosti dokáže transformovať do modernej, elegantnej a nositeľnej podoby maľovaním na hodváb.

„Napriek tomu, že výtvarné umenie neštudovala, vo svojom voľnom čase sa vždy venovala tvorbe, či už výšivke, kresbe, alebo maľbe akvarelov. Námety k tvorbe čerpá nielen z tradičných ľudových motívov, ale inšpiruje sa prírodnými motívmi, kombinovaním rôznych farieb a inšpiráciu nachádza určite aj v prostredí parku, či Kaštieľa v Betliari kde pracuje. Jej diela majú dekoratívny, aj úžitkový charakter, ale hlavne sú to originálne ručné práce vyrobené s láskou a citom,“ spresnila Kleinová.

Výstava potrvá do 15. júna 2019, pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 9:00 do 15:00, alebo po dohode na telefónnom čísle 0915 884 135. Vstup je voľný

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie