Peter Simon Správy

Magická krása jazera Úhorná: ZÁBERY, ktoré vás presvedčia ísť von

Verte, že pri pohľade na tieto zábery vaše oči zažijú krásne potešenie. Tentoraz sa môžete pokochať krásou prírody neďaleko nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Magická krása jazera Úhorná: ZÁBERY, ktoré vás presvedčia ísť von
14
Galéria

Poďme sa spolu pozrieť na ďalšie úchvatné miesto. Miestni ho spoznávajú, no čo návštevníci Gemera?

Východ Slovenska je plný krás a bohaté zážitky nám ponúkajú aj obce neďaleko Rožňavy. Inšpirujte sa našim tipom o jednej z lokalít, ktoré Rožňavčania zvyknú navštevovať.

Rožňava a krásy Gemera sa objavujú na mnohých fotografiách známych či menej známych fotografov. Pekné prostredie a nádherná príroda sú priam ťahákom na to, aby ste si tu cvakli aspoň jednu fotku. A aj preto pekných fotografií, na ktorých sa objavuje táto lokalita, nie je nikdy dosť.

Ak hľadáte pokoj, milujete leňošenie v lone prírody a spev vtákov je pre vás obľúbenou symfóniou, potom by ste sa mali vybrať na Úhornú. Jazero Úhorná, v minulosti nazývané aj Jazero mieru, je vyhľadávanou lokalitou nielen turistov z okolitých dedín, ale aj širšieho okolia. Jazero obklopujú lesy, čo dáva príležitosť načerpať novú energiu a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Ak však uprednostňujete aktívne trávenie voľného času, pri jazere sa začína turistická trasa, ktorá pokračuje obcou Úhorná a končí v Krásnohorskom Podhradí.

Obrazom: Krásne ZÁBERY z lokality pri Rožňave
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie